zdjecie 1233
zdjecie 1233

Finał Nestle Cup z udziałem ostrołęczanek

Lekkoatletyka 18 września 2017 0 Komentarzy

Młode adeptki lekkiej atletyki z Ostrołęki wzięły udział w finale Nestle Cup – finiszu ogólnopolskiej akcji „Lekkoatletyka dla każdego” prowadzonej od trzech lat dla młodzieży. Była to świetna okazja nie tylko do sportowej rywalizacji, ale również do spotkania wielkich mistrzów.

W ogólnopolskim finale Nestle Cup w Warszawie wystartowały Oliwia Napiórkowska z SP STO Ostrołęka oraz Aleksandra Dobkowska z SP 1 Ostrołęka. W ostatniej chwili z powodów zdrowotnych ze startu musiała zrezygnować Wiktoria Kandybowicz z SP Troszyn. Obie zawodniczki z projektu Lekkoatletyka dla Każdego w Ostrołęce wystartowały w czwórboju dziewcząt do lat 12 - konkurencje, w jakich się mierzyły to bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłką palantową i bieg na 600 metrów. Na liście startowej znalazły się 44 zawodniczki.

Wyżej sklasyfikowana została Oliwia Napiórkowska, która zajęła 17. miejsce w klasyfikacji generalnej. Na uwagę zasługuje jej znakomity wynik w skoku w dal - uzyskała ona rekord życiowy 4,48 m, a to dało jej najlepszy wynik spośród wszystkich zawodniczek. W pozostałych konkurencjach 16., 20. i 39., a łącznie dało to właśnie miejsce w drugiej dziesiątce. Aleksandra Dobkowska uplasowała się na 41. miejscu w klasyfikacji generalnej, a najlepszy wynik - 13. miejsce - osiągnęła w rzucie piłeczką palantową, uzyskując wynik 31 m.

Wyniki:

Oliwia Napiórkowska – 60m -9,17s ; skok w dal -4,48cm (RŻ) ; p.palantowa – 28,5m ; 600m- 2’13,59;
Aleksandra Dobkowska – 60m – 9,72s (RŻ) ; skok w dal - 3,52cm ; p.palantowa – 31m ; 600m-2’13,23;

Zawody w Warszawie były świetną okazją do spotkania się ze znakomitymi lekkoatletami - Pawłem Fajdkiem, Kamilą Lićwinko, Sebastianem Chmarą, Marią Andrejczyk czy też Tomaszem Majewskim, który jutro przyjedzie do Ostrołęki. Więcej zdjęć z finału Nestle Cup znajdziecie na profilu Lekkoatletyki dla Każdego.Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.