Finał Zimowego Poland Bike Marathon w Kobyłce [ZDJĘCIA]

Kolarstwo 07 marca 2017 0 Komentarzy

To było prawdziwe pożegnanie zimy na dwóch kółkach. Zimowy Poland Bike Marathon, organizowany przez Grzegorza Wajsa, finiszował w podwarszawskiej Kobyłce w wiosennej, słonecznej scenerii i z udziałem aż 300 amatorów MTB. Jak na nowy cykl - frekwencja imponująca.

W swoim debiutanckim sezonie Zimowy Poland Bike Marathon składał się z trzech etapów. Bazą finałowej rywalizacji w Kobyłce był Zespół Szkół Publicznych nr 2, przy ul. Orzeszkowej. Tuż obok znajdowały się start i meta wyścigów, rozegranych na trzech dystansach.

- To taki sentymentalny powrót - mówi Grzegorz Wajs, organizator Poland Bike Marathon. - Właśnie w Kobyłce w 2009 roku odbyły się pierwsze zawody pod nazwą Poland Bike. Tu wszystko się zaczęło. Tym razem Kobyłka jest areną finału Zimowego Poland Bike Marathon, ważnego testu formy przed inauguracją naszego głównego cyklu LOTTO Poland Bike Marathon, który wystartuje w Otwocku już 26 marca.

Na najdłuższej trasie MAX (30 km) zwyciężył Arkadiusz Jusiński (Renault Team), który wyprzedził Piotra Truszczyńskiego (Komobike Scott) i Adriana Jusińskiego (TRW Cloudware Team). Wśród kobiet wygrała Oliwia Majewska (UKS Copernicus SMS Toruń), przed Krystyną Żyżyńską-Galeńską (Mybike.pl) i Joanną Sobczuk (Klinika Rowerów).

Dystans MINI (16 km) należał do małżeństwa Marcinkiewiczów. Najszybszy okazał się Grzegorz Marcinkiewicz (Nasz Bike Team), finiszując przed Adrianem Wawerem (Baran Cycling Team) i Patrykiem Białkiem (WGR Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Alicja Marcinkiewicz (Nasz Bike Team), przed Katarzyną Bartosiak (Beat Bike Pro Relo Team) i Karoliną Grucą (Kamyk Radzymin MTB Team).

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na trasie FAN (6 km). Wśród chłopców zwyciężył Michał Pomorski, przed Janem Owczarkiem (obaj z Warszawskiego Klubu Kolarskiego) i Kamilem Lachem (UKK Huragan Wołomin). W gronie dziewcząt wygrała Dominika Wiśniewska (UKK Huragan Wołomin), przed Kamilą Wielgo (RKS Family Active) i Malwiną Krzyczkowską (UKS Victoria Radzymin).

W rywalizacji drużynowej w Kobyłce triumfował TRW Cloudware Team, przed Komobike Scott i Absolute Bikes RedIngo Team. Klasyfikację rodzinną wygrali Rowiccy, przed Struzikami i Surdykami. W punktacji Omnium Poland Bike 2017 prowadzą Grzegorz Marcinkiewicz (Nasz Bike Team) i Joanna Sobczuk (Klinika Rowerów).

Koniec wieńczył dzieło. W Kobyłce nastąpiła finałowa dekoracja uczestników Zimowego Poland Bike Marathon 2017. W najbardziej prestiżowej klasyfikacji generalnej Open na dystansie MAX zwyciężyli Adrian Jusiński (TRW Cloudware Team) i Magdalena Kosko (Beat Bike Pro Relo Team). W klasyfikacji drużynowej triumfował Komobike Scott, przed Absolute Bikes RedIngo Team i Rowerowy Squad Bike Team. Punktację rodzinną wygrali Surdykowie, przed Struzikami i Marcinkiewiczami.

Nasz region reprezentowali kolarze Klubu Kolarskiego 24h. Na dystansie MINI (16km) wystartowali Michał Gawek, Marek Karczewski i Hubert Lemański.  Ten ostatni okazał się zawodnikiem z podium w kategorii MJ (junior) - stanął na najniższym stopniu podium - dotarł na metę jako 51 zawodnik OPEN i zdobył tym samy drugie w tym sezonie podium dla klubu.  Michał Gawek dojechał na 33. pozycji OPEN oraz 13. w kat. M3, Marek Karczewski był 61. OPEN i 8. w kat.M5. Po trzech etapach w klasyfikacji generalnej (Marki, Nieporęt, Kobyłka) Marek Karczewski zajął 4. miejsce w kat. M5, a Michał Gawek 6. miejsce w kat. M3. Hubert Lemański nie był klasyfikowany w generalce, bo trzeba było ukończyć przynajmniej dwa etapy Zimowego Poland Bike Marathon.

Zimowy Poland Bike Marathon w Kobyłce został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Kobyłka, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego oraz siecią SklepRowerowy.pl.