zdjecie 2298
zdjecie 2298

Gabriela Lendzioszek wśród kandydatek do wyjazdu na el. ME

Siatkówka 16 marca 2017 0 Komentarzy

Gabriela Lendzioszek z OTPS Nike Ostrołęka otrzymała powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski minikadetek, która przygotowuje się na wyjazd do Hiszpanii, gdzie w kwietniu odbędzie się druga runda kwalifikacji do tegorocznych Mistrzostw Europy U16.

Ostrołęczanka znalazła się w gronie szesnastu siatkarek, jakie trener Andrzej Peć zabierze do Krakowa na zgrupowanie, które odbędzie się w dniach 1-12 kwietnia w Krakowie. Stamtąd kadra (już 12 lub 14-osobowa) wyleci na eliminacje do Hiszpanii, gdzie w w dniach 13-15 kwietnia zmierzy się z Hiszpanią, Holandią i Łotwą. Awans uzyskają zwycięzcy czterech grup oraz dwa zespoły z drugich miejsc z najlepszym bilansem. Trzeba więc dać z siebie wszystko, by wypaść jak najlepiej.

- Warto podkreślić, że z Mazowsza powołane zostały tylko dwie zawodniczki. Mam nadzieję, że Gabrysia załapie się na wyjazd do Hiszpanii i pomoże reprezentacji w osiągnięciu dobrego wyniku - podkreśla prezes OTPS Nike Dariusz Piersa, oczywiście dumny z poczynań zawodniczki swojego klubu.

Do kwietniowego barażu polskie siatkarki wywalczyły w ostatnich mistrzostwach Europy Wschodniej (EEVZA). Zajęły w nich drugie miejsce. Wygrały Rosjanki i one wywalczyły awans do mistrzostw Europy U16, które odbędą się od 21 do 29 lipca w Bułgarii.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.