Gala Sportów Walki "Sparta": Ogromne emocje w Baranowie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sporty walki 09 marca 2014 Komentarzy

8 marca w Baranowie (powiat ostrołęcki) odbyła się II Gala Sportów Walki "Sparta". W walce wieczoru Karol Zyra pokonał Radosława Makowskiego. Zmagania najlepszych fighterów w regionie przyciągnęły do baranowskiej hali komplet widzów.

8 marca w Baranowie (powiat ostrołęcki) odbyła się II Gala Sportów Walki "Sparta". W walce wieczoru Karol Zyra pokonał Radosława Makowskiego. Zmagania najlepszych fighterów w regionie przyciągnęły do baranowskiej hali komplet widzów.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał wójt gminy Baranowo, Henryk Toryfter, który złożył również życzenia wszystkim paniom, obchodzącym tego dnia swoje święto. Warto dodać, że przedstawicielek płci pięknej nie brakowało zarówno w oficjalnej karcie walk, jak również w obsłudze gali oraz na trybunach wśród kibiców.

Pierwszą walkę stoczyli ze sobą dwaj pięściarze Victorii Ostrołęka, Kamil Ziemek i Paweł Żarnoch. Werdykt nie zapadł, była to jedynie walka pokazowa. Pierwsze punktowane starcia stały się więc udziałem zawodników ostrołęckiej Fight Academy. Niestety, trzy z rzędu zakończyły się porażkami. Najpierw Tobiasz Gąska uległ w formule MMA Dawidowi Śmiełowskiemu z Poznania, dając sobie założyć dźwignię na łokieć. Kolejne dwie walki odbywały się według zasad K1 i zakończyły się punktowymi przegranymi ostrołęczan - Sebastiana Matjasika i Mateusza Łępickiego pokonali kolejno: Tomasz Zawadzki i Radosław Szczuczyński, obaj z Ostrowi Mazowieckiej.

Złą passę zawodników z Ostrołęki przerwał Łukasz Ceberek, który w formule MMA zdemolował Przemysława Domela z Płocka, pokonując go ciosami w parterze. W ringu prezentowali się również zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokoushin. W karate obejrzeć mogliśmy zwycięstwo Emilii Płaszczyńskiej nad białostocczanką Beatą Wirkowską oraz wygraną Marcina Dąbrowskiego (OKKK) nad Wiktorem Bidasem (Bushi Józefowo).

Drugą walkę bokserską podczas "Sparty" stoczyli Grzegorz Bacławski z Victorii Ostrołęka oraz Paweł Gerek z Gimnazjonu Apin Wyszków. Rok temu Bacławski wygrał na punkty i w sobotnim rewanżu powtórzył ten wynik, choć w drugiej rundzie wylądował na deskach po piekielnie mocnym ciosie wyszkowianina. Rywal Bacławskiego na codzień nie jest jednak zawodnikiem boksu, co widać było po zabronionych uderzeniach nasadą rękawicy, za co Gerek został ukarany odjęciem punktu. W kolejnej walce w formule K1 doświadczony Dominik Szczodruch z Panzera Suwałki okazał się lepszy od ostrołęczanina Jakuba Jarki. Wielki aplauz publiki wzbudziła efektowna walka Mariusza Piersy (Fight Academy Ostrołęka) z Adamem Dubinem (Pazner Suwałki). Walka K1 była niesamowitą wymianą ciosów, co spodobało się widzom w Baranowie. Ci  nagrodzili obu zawodników wielkimi brawami - przed czasem zwyciężył Piersa.

Niesamowita wrzawa na trybunach towarzyszyła dwóm walkom zawodowym w MMA podczas gali "Sparta". Ostrołęczanin Michał Baranowski zmierzył się w walce rewanżowej z Mateuszem Śniadałą z Wyszkowa. Na własnym terenie wyszkowianin był lepszy, lecz w Baranowie nie miał żadnych szans z dobrze dysponowanym zawodnikiem Fight Academy. Baranowski odniósł swoje pierwsze zawodowe zwycięstwo, wygrywając jednogłośnie na punkty. Jako ostatni do ringu wkroczył lokalny bohater, czyli Karol Zyra. Mieszkaniec Baranowa wspierany był kapitalnym dopingiem publiczności i nie zawiódł licznie zgromadzonych kibiców, wygrywając na punkty z Radosławem Makowskim z Mińska Mazowieckiego. Warto dodać, że dla Zyry był to debiut na zawodowym ringu.

Gala po raz drugi okazała się sukcesem organizacyjnym. Kibice wypełnili halę do ostatniego miejsca i w zamian mogli obejrzeć kilka dobrych walk. Szczególnie podczas trzech ostatnich starć słychać było z trybun głosy podziwu za świetnie dobranych bohaterów rywalizacji. Organizatorzy - Daniel Zyra z KS Świt Baranowo oraz Arkadiusz Ludwiczak z Fight Academy - już zapowiedzieli, że za rok "Sparta" powróci do Baranowa po raz trzeci.

Zobacz fragment walki Karola Zyry z Radosławem Makowskim:

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Wideo do artykułu:
Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.