Gala Sportu w Myszyńcu. Władze gminy nagrodziły sportowców [WIDEO, ZDJĘCIA]

Inne 13 lutego 2022 5 Komentarzy

To było historyczne wydarzenie dla Myszyńca. Władze gminy postanowiły nagrodzić sportowców, którzy rozsławiają gminę podczas I Gali Sportu. Sportowcy otrzymali statuetki i nagrody - wręczyli je burmistrz Elżbieta Abramczyk oraz przewodniczący rady miejskiej Sławomir Archacki.

- Mówi się: sport to zdrowie, a że zdrowie jest najważniejsze, to oczywista prawda. Dla obecnych władz samorządowych, czyli dla mnie i rady miejskiej, działania związane z poprawą zdrowia mieszkańców są priorytetowe. Podjęliśmy decyzję o budowie Centrum Usług Medycznych, budowie basenu, bo będzie również służył do rehabilitacji czy też realizujemy program zdrowotny mający na celu dofinansowanie do rehabilitacji dla osób 60+ - wskazała na początku gali w sali kinowej RCKK burmistrz Myszyńca Elżbieta Abramczyk.

Ale imponująco wyglądają nie tylko osiągnięcia lokalnego samorządu w dziedzinie dbania o zdrowie, ale również wyniki sportowe osiągane przez reprezentantów gminy.

- Chciałabym zauważyć i podkreślić wspaniałych sportowców, którzy swoją pasją zarażają innych, przez co mają ogromny wpływ również na zdrowie mieszkańców, przy tym osiągają również bardzo wysokie wyniki - wskazała burmistrz.

Wyróżnienia otrzymali przedstawiciele kilku klubów sportowych działających na terenie gminy:

  • Akademia Piłkarska Kurpie Myszyniec: Daniel Dziekoński - prezes i trener, Szymon Wasik, Aleksandra Czajkowska, Bartosz Makowiecki oraz przedstawicieli roczników trenujacych w akademii.
  • Predator MMA: Rafał Gnatkowski - trener, Mikołaj Chojnowski, Kacper Ropiak, Kacper Gnatkowski, Weronika Trzcińska, Aleksandra Szok, Bartosz Zapadka, Zuzanna Gnatkowska, Jakub Gnatkowski (mistrz Mazowsza 2020), Aleksandra Możdżeń, Lena Zyśk, Paulina Bziukiewicz, Zuzanna Bziukiewicz, Oliwia Kowalczyk, Mateusz Banach, Roksana Romanowska, Hubert Deptuła, Cezary Zyśk, Lena Gacioch i Kacper Kobus.
  • Wyróżniono także panie z Predatora MMA z sekcji Fit Kurpianki, które zajęły 16. miejsce drużynowo w Runmageddonie: Monikę Romanowską, Teresę Drężek, Iwonę Gawryś, Emilię Gnatkowską i Anetę Zyśk.
  • Miejski Klub Lekkkoatletyczny w Myszyńcu: Robert Michajłow (trener), Bartłomiej Wiśniewski, Wiktor Bors, Filip Wiśniewski, Kacper Kociński, Jan Rolka i Bartosz Bojarski.
  • MKKK - sekcja Myszyniec: Kinga Przybyłek - trener, Dominik Domian, Marcin Domian, Nikodem Kowalczyk i Amelia Duch.
  • Sekcja Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokusin w Myszyńcu: Krzysztof Zieliński - trener (w jego imieniu nagrodę odebrała zawodniczka klubu Iwona Bryszewska-Ważna).
  • Aldo Bartnik Myszyniec - prezes Paweł Lis, Adam Kobus.

Podczas gali zaprezentowali się także sportowcy trenujący w innych klubach lub działający indywidualnie. Katarzyna Butler, mieszkanka Zalesia, to utalentowana lekkoatletka, przez wiele lat trenująca w Ostrołęckim Klubie Lekkiej Atletyki, obecnie studentka fizjoterapii w Białymstoku.

- Moja historia zaczęła się niecałe 7 lat temu, gdy startowałam na biegach przełajowych i zajęłam pierwsze miejsce w powiecie. Wtedy podszedł do mnie mój pierwszy trener i zapytał, czy nie zechciałabym trenować w klubie lekkoatletycznym. Stwierdziłam: dlaczego nie? I tak dołączyłam do Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki, reprezentowałam go przez pięć lat - wskazała.

Kolejny z nagrodzonych to Eugeniusz Chorążewicz - listonosz, ale i sportowiec. Biega, jeździ na rowerze i morsuje. Brał udział m.in. w kolarskich ultramaratonach. - Pasje pana Eugeniusza rzeczywiście zachwycają - powiedziała burmistrz Elżbieta Abramczyk, wręczając listonoszowi-sportowcowi wyróżnienia: dyplom za bardzo wysokie osiągnięcia sportowe oraz godne reprezentowanie gminy Myszyniec, jak również nagrodę.

Nagrodę otrzymał również Ryszard Ropiak - doskonały biegacz, którego w naszym regionie znają chyba już wszyscy z biało-czerwonego stroju z napisami "Kurpie, Myszyniec, Polska". Jak sam przyznał, przebiegł 218 maratonów, w tym dwa maratony w 2021 roku. Ale oczywiście to jeszcze nie koniec sportowej aktywności pana Ryszarda.

- Ja w grudniu skończyłem dopiero 77 lat, to gdzie jeszcze przede mną. Planuję jeszcze dalej się ruszać. Przez sport człowiek rozwija swoją osobowość - powiedział podczas gali.

Nagrodzeni otrzymali piękne statuetki w kształcie gwiazdy, bo - jak zaznaczyła burmistrz - "są gwiazdami gminy Myszyniec".

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Wideo do artykułu:
Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...

Komentarze

...
22:46, 13 lutego 2022

po sąsiedzku

Brawo, dobry kurs. Gratulacje nagrodzonym, wyróżnionym, wszystkim miłośnikom ruchu

ocena: -         zgłoś
...
13:34, 14 lutego 2022

Biegająca

Gratulacje dla wszystkich a przede wszystkim za pomysł piękny i dla pani Burmistrz tak trzymać❤️🌹

ocena: -         zgłoś
...
22:49, 14 lutego 2022

sportowiec i nie tylko

Brawo, brawo pani burmistrz za pomysł, a gratulacje dla wszystkich

ocena: -         zgłoś
...
21:49, 15 lutego 2022

sportowiec i nie tylko

Brawo, brawo pani burmistrz za pomysł, a gratulacje dla wszystkich

ocena: -         zgłoś
...
16:24, 27 lutego 2022

sportowiec i nie tylko

Brawo, brawo pani burmistrz za pomysł, a gratulacje dla wszystkich

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.