Gdy sportowcy się zjednoczą... Tak Narew, Korona i inni grali dla Piotra [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 03 listopada 2021 0 Komentarzy

W lutym 2005 roku środowisko sportowe zjednoczyło się, by pomóc Piotrowi Dobrzyńskiemu - trenerowi piłki ręcznej, choremu na nowotwór. Pokazano wówczas, że niezależnie od dyscypliny, sportowcy trzymają się razem. Wspominamy turniej, jaki odbył się w hali sportowej przy Traugutta. Mamy sporo zdjęć z tamtego czasu.

Piotr Dobrzyński pracował w Szkole Podstawowej nr 10 i Gimnazjum nr 5 w Ostrołęce. Prowadził także drużynę juniorek w piłkę ręczną. Ciężko zachorował na nowotwór, ale jak na prawdziwego sportowca przystało - nie poddał się. Toczył walkę z chorobą i mógł przekonać się wówczas, jak wielu ma przyjaciół. Środowisko sportowe nie zostawiło go samego: odbywało się wówczas wiele akcji charytatywnych. Takich, jak turniej piłki nożnej rozegrany w hali sportowej przy Traugutta.

Zagrało wówczas osiem drużyn: oprócz Narwi i Korony Ostrołęka, także ekipy z Makowa Mazowieckiego, Wyszkowa, Łysych, Ostrowi Mazowieckiej, Pułtuska i Przasnysza.

W grupie A triumfowała ostrołęcka Narew, w grupie B - ostrołęcka Korona. Obie drużyny spotkały się w meczu finałowym, który na żywo obserwowało 600 kibiców. Zwyciężyła Narew 4:1 i to do niej trafił wówczas "Puchar Tygodnika Ostrołęckiego", o który grano. Królem strzelców turnieju został Jean Black Ngody, pierwszy obcokrajowiec w barwach Narwi. Kameruńczyk strzelił 6 bramek.

Na trzecim stopniu podium stanęła Makowianka Maków Mazowiecki.

Jaka atmosfera panowała wówczas na turnieju? Zobaczcie na archiwalnych zdjęciach. Wiele z nich jest publikowanych zapewne po raz pierwszy...


Piotr Dobrzyński odszedł 13 marca 2005 r. Jego pamięci poświęcony jest coroczny memoriał, w którym grają młodzi piłkarze ręczni.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.