GKS Łyse na drodze do A Klasy. Narew II z wygraną "za sześć punktów" [WYNIKI, TABELA]

Piłka nożna 09 maja 2022 0 Komentarzy

GKS Łyse jest na "ostatniej prostej" do awansu do A Klasy. Nie odpuszczają jednak piłkarze Narwi II Ostrołęka, którzy wygrali ważny mecz w Andrzejewie. Czy to te dwie drużyny uzyskają promocję?

Po awans pewnie zmierza drużyna GKS Łyse, która tym razem 6:2 ogała Iskrę Zaręby Kościelne. Na listę strzelców dwukrotnie wpisywał się Paweł Magdaleński, raz Piotr Magdaleński i także po razie Marek Kaliszewski, Adrian Gwiazda i Mateusz Lisek. Rozmiary zwycięstwa są bardzo duże biorąc pod uwagę, że przez większą część meczu GKS grał... w "10" - po czerwonej kartce.

Wygraną aż 7:0 zanotował Orz Goworowo, nie dając na własnym stadionie żadnych szans WKS-owi Mystkówiec Stary. Cztery bramki zdobył Dominik Sujkowski, dwie Jakub Zięba, a jedną Jakub Grabowski.

W gorszych nastrojach jest Świt Baranowo, który przegrał na wyjeździe z Mazowszem Jednorożec 0:2.

Z kolei Narew II Ostrołęka wytrzymała presję wyjazdowego meczu na szczycie i wygrała 3:2 z GKS Andrzejewo, wskakując na drugie miejsce w tabeli, także premiowane awansem. Mecz o "sześć punktów" lepiej rozpoczął GKS i do przerwy to gospodarze prowadzili. W drugiej połowie udało się wyrównać za sprawą Bartosza Bieńkowskiego, a nawet strzelić na 2:1 - z rzutu wolnego dobrze przymierzył Mateusz Małkiewicz. Choć gospodarze wyrównali na 2:2, to jednak w doliczonym czasie gry Szymon Sadowski strzelił decydującą o zwycięstwie bramkę. Tym samym Narew II zrobiła krok ku A Klasie.