zdjecie 2866

Gminna gala sportu w Kadzidle (zdjęcia)

Inne 23 lutego 2018 20 Komentarzy

21 lutego kadzidlańska biblioteka gościła najznakomitszych sportowców, trenerów, nauczycieli wychowania fizycznego. Nie zabrakło rodziców, wzruszonych babć oraz okazałego tortu.

21 lutego kadzidlańska biblioteka gościła najznakomitszych sportowców, trenerów, nauczycieli wychowania fizycznego. Nie zabrakło rodziców, wzruszonych babć oraz okazałego tortu.

Podczas Gminnej Gali Sportu grała, na wiwat, dla nagrodzonych, kapela Pawła Łaszczycha. Swój dorobek sportowy zaprezentowała najbardziej utytułowana kurpiowska lekkoatletka Joanna Banach. Asia pięknie mówiła o sportowym trudzie, niezbędnej dyscyplinie, podróżach, planach i miłości do Kurpiowszczyzny, rodzinnych Tatar oraz Gminy Kadzidło. Galę poprowadził wójt Dariusz Łukaszewski, który nie szczędził pochwał, deklarował pomoc oraz dziękował za wyniki, medale oraz świetną promocję.

Nagrody, stypendia oraz pamiątkowe grawertony otrzymali:

- Joanna Banach - lekkoatletyka
- Kornelia Suchecka - lekkoatletyka
- Daniel Gadomski - lekkoatletyka
- Natalia Nalewajk - karate
- Zuzanna Bakuła - karate
- Alicja Nalewajk - karate
- Olga Boruch - karate
- Katarzyna Lisiewska - karate
- Paweł Suchecki - karate
- Rafał Gnatkowski - MMA
- Norbert Duszak - karate
- Adrian Duszak - freestyle football (żonglerka)
- Mateusz Boruch - lekkoatletyka

Pamiątkowe dyplomy otrzymali dyrektorzy szkół i jednostek organizacyjnych:

- Halina Prusaczyk - dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle
- Elżbieta Cekała - dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Dylewie
- Józef Kojtek - dyrektor Szkoły Podstawowej w Chudku
- Teresa Wielechowska - dyrektor Szkoły Podstawowej w Wachu
- Marzena Pokora - dyrektor Szkoły Podstawowej w Jazgarce
- Jan Milewski - dyrektor Szkoły Podstawowej w Czarni
- Grzegorz Parzych - dyrektor Centrum Kultury Kurpiowskiej

Pamiątkowe dyplomy odebrali nauczyciele wychowania fizycznego:

- Przemysław Kowalczyk
- Zenon Pierzchanowski
- Małgorzata Białczak
- Elżbieta Tomczak
- Ryszard Grzyb
- Paweł Gadomski
- Łucja Cicha
- Waldemar Żmudziński
- Emil Adam Łukaszewski
- Marcin Lisiewski

Pamiątkowe dyplomy otrzymali trenerzy:

- Artur Prusiński
- Dariusz Dąbrowski
- Arkadiusz Ludwiczak
- Andrzej Giza
- Wiesław Orzoł
- Marek Mierzejewski

Pamiątkowe dyplomy otrzymali animatorzy gminnych obiektów sportowych "Orlik":

- Jan Kaczyński
- Mirosław Lesiński

Joanna Banach otrzymała również kurpiowskie upominki od Mirosława Grzyba - prezesa Związku Kurpiów.Zdjęcia zobaczysz na stronie Urzędu Gminy Kadzidło.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
13:42, 23 lutego 2018

Mieszkaniec

Po nagrodzonych osobach widać,że wójt prowadzi już otwartą wojnę ze swoim rodzimym klubem piłkarskim


...
13:55, 23 lutego 2018

Dariusz Łukaszewski

Panie Michale, nie ma Pan wstydu, czy obecność Prezesa tego dowodzi, nie rozumiem, proszę wyjaśnić, po co się wygłupiać, Kurpik jest stowarzyszeniem, czyli niezależnym podmiotem, bierze udział w konkursach dla organizacji pozarządowych i nie ma innej możliwości finansowania z budżetu gminy. Gmina utrzymuje stadion, szatnie, remontuje, oświetla, dba o nawierzchnię. Ma możliwość wsparcie innego poprzez zakup strojów, i to czyni. Próba, którą Pan podjął, w tym anonimowym wpisie, jest niesprawiedliwa i , po prostu, wyborcza. Smutne.


...
14:16, 23 lutego 2018

interpol ip

a gdzie reszta sportowców z Kadzidła ? nie pasują do układanki? i proszę nie pytać, bo jak się organizuje takie szopki to się powinno wiedzieć  


...
15:38, 23 lutego 2018

Dariusz Łukaszewski

Dzień dobry Panu, proszę Pana sportowców nominują trenerzy. Czy mógłby Pan napisać o którego ze sportowców chodzi? Byłbym wdzięczny za podpowiedź. Serdeczności. D. Łukaszewski.


...
18:47, 23 lutego 2018

Obiektywny

Gala ok. Wszystko wporzadku od kilku lat mamy super lekkoatletów. Szczególnie gratuluję Zenon owi Pierchanowskiemu bo to odkrył pokierowal nasze Kurpiowskie talenty. Sekcja Karate super Artur wybitny człowiek dobry wielkie gratulacje resztę sportowców też na duży plus.. Ale teraz smutna prawda niestety zabrakło talentów sportowców Kurpika Kadzidło. Nasza Gmina zawsze miała drużynę seniorów jak i juniorów w lokalnych rozgrywkach. Byli sponsorzy: Sizer, Stacon, Karaska ale ponad połowa budżetu na klub zawsze było wsparcie lokalnej władzy Urzędu Gminy. Każda inna gmina biedniejsza od naszej może mieć duży budżet duże wsparcie i stać jest na granie na chociażby poziomie '' okregowki '' w kadzidle nie grają chłopaki dla pieniędzy co powinno być nagrodzone za walkę za chęci mimo, że rzucane są zawsze kłody pod nogi. Nie oszukujmy się tak jest była legia było wielkie zaangażowanie po kilku konfliktach niema nic, ale cóż. Dobrze, że gmina odpowiada za obiekt wysoka trawa na trybunach, problemy z oświetleniem w trakcie treningów, nie wyprane stroje na jeden z ostatnich wyjazdów ligowych, po wypalana murawa w dużych partiach boiska. Brak wody do picia dla piłkarzy. I wiele innych czynników niszczą piękno naszego kadzianskiego sportu dla dyrekcji po co odznaczenia to zasługa nauczycieli wychowania fizycznego. Proponuję zakopać kwestie ordynacji wyborczej, wziąć się w garść, pogadać wspierać mimo tego czy jest ktoś lubiany czy nie pozdrawiam  


...
21:59, 23 lutego 2018

Dariusz Łukaszewski

Szanowny Panie, zacznijmy od uporządkowania kilku spraw:
1. Od kilku już lat drużyna Kurpika nie jest bezpośredni finansowana z budżetu gminy. Zakazuje tego prawo.
2. Drużyna piłkarska jest częścią Stowarzyszenia Piłkarskiego Kurpik. Stowarzyszenie działa na odrębnych zasadach, ma własną księgowość, zarząd, walne zgromadzenie decydujące, wraz z Zarządem i Prezesem o wszelkich sprawach związanych z funkcjonowaniem stowarzyszenia i samego klubu. Prezes i Zarząd sami wybierają trenera, sami ustalają wynagrodzenie.
3. Gmina Kadzidło przygotowuje w ramach konkursów dla stowarzyszeń konkretną ofertę finansową.
4. W roku ubiegłym przeznaczyliśmy na piłkę nożną ok. 35 000 zł.
5. Planowaliśmy ogłosić dwa konkursy.
6. W ramach pierwszego konkursu Stowarzyszenie otrzymało kwotę około, jak dobrze pamiętam, 20 000 złotych.
7. W związku z trudnościami z rozliczeniem dotacji, drugi konkurs nie odbył się, chociaż do listopada zarezerwowaliśmy dodatkowe pieniądze.
8. Dwa lata temu kwota konkursowa była znacznie wyższa. Oprócz tych środków corocznie fundujemy seniorom, juniorom, piłkarzom wszystkich grup, od tego roku także piłkarkom, stroje sportowe, czasami finansujemy wyjazdy.
9. W roku 2018 na piłkę nożną przeznaczamy około 35 000 złotych. To zdecydowanie więcej niż połowa potrzebnych środków. Czy te pieniądze wpłyną do stowarzyszenia, zależy od postępowanie konkursowego, samego wniosku, jego prawidłowości.
10. Wspomniane pieniądze obejmują wszelkie wydatki, także zakup wody, także pranie strojów, wyjazdy. Gmina nie ma możliwości bezpośredniego finansowania stowarzyszeń. Od dwóch co najmniej lat praniem strojów zajmuje się Stowarzyszenie. Nie wyprane stroje nie obciążają ani wójta, ani gminy. Po prostu Stowarzyszenie jest podmiotem samodzielnym i organizacyjnie, podobnie jak inne Stowarzyszenia, musi sobie z tym poradzić.
11. Proszę napisać, które to lokalne drużyny, poza Troszynem, grają w okręgówce?
12. Po co dyplomy dla dyrekcji? Cóż, zapomniał Pan, że to dyrektorzy organizują pracę szkoły, tworzą budżety, negocjują pieniądze na wyjazdy sportowe, godziny sks, opłacenie godzin spędzonych na zawodach. Jak Pan widzi, od ich życzliwości, dobrej woli, pewnej wrażliwości, wiele zależy. Dopowiem tylko, że sportowcy-uczniowie otrzymują coroczne stypendia za wyniki sportowe (jest to kilkanaście tysięcy rocznie).
12. Stypendia gminne, wypłacane od czterech lat, trafiają do sportowców, którzy są medalistami mistrzostw Europy, Polski, Pucharów Polski, bądź uczestniczą w zawodach dużej , prestiżowej rangi. Proszę pamiętać o tej proporcji.
13. Od kilku lat spotykam się zawsze z piłkarzami-seniorami, rok temu spotkanie przygotował Wiktor, dwa lata temu CKK, w marcu spotykamy się w bibliotece, przygotowujemy stroje nowe dla piłkarzy oraz niespodzianki. O tych sprawach rozmawiam zawsze z Prezesem Lesiński i trenerem Łukaszem Pokorą. Zapraszam na to spotkanie.
13. Podczas ostatniej gali Tygodnika Ostrołęckiego Radosław Szurnicki zajął drugie miejsce w plebiscycie na piłkarza roku. Gmina aktywnie wsparła Radka poprzez rozesłane sms, zaś na samej gali Radek otrzymał ode mnie nagrodę, podobnie zresztą jak Rafał Gnatkowski. Myślę, że ta nagroda honoruje również całą drużynę.
13. Jest prawdą, że od dwóch tygodni mamy skomplikowaną awarię oświetlenia stadionowego. Technicy próbują naprawić. Na razie z kłopotami. Miejmy nadzieję, że się uda w najbliższym czasie.
14. Dziękuję za list. Wydaje mi się, że kilka spraw mogłem wyjaśnić.


...
10:32, 24 lutego 2018

Emigrant

Panie Dariuszu, w wielu kwestiach się z Panem nie zgadzam (nie dotyczących wpisów powyżej), ale chciałbym powiedzieć, że ma Pan duży plus za branie aktywnego udziału w dyskusji z mieszkańcami. Pozdrawiam


...
14:32, 24 lutego 2018

Dariusz Łukaszewski

Dziękuję. Serdeczności. D. Łukaszewski  


...
14:59, 24 lutego 2018

Dariusz Łukaszewski

Oczywiście, proszę o wszelkie uwagi dotyczące mojej pracy. Może na fb, na priv? Pozdrawiam. D.


...
20:11, 24 lutego 2018

MIchał Śniadach

Panie wójcie proszę podać inicjały tego Michała z którym Pan dyskutuje na forum publicznym  ponieważ ja  odebrałem to jako próbę zaczepki mojej osoby, wpis Pana jest co najmniej dwuznaczny. Zresztą nie jest to pierwsza próba szkalowania, niedawno publicznie  wpisywał Pan komentarze, które dla wielu czytających osób skierowane były do mojej żony.  Z całym szacunkiem  Panie  wójcie  ja i moja żona  w  przeciwieństwie do Pana nie bawimy się w komentowanie. A Pan widzę nie ma czym się zająć w godzinach pracy.  Wstyd Panie wójcie. Smutne.


...
21:33, 24 lutego 2018

Dariusz Łukaszewski

Panie Michale, proszę nie przeceniać ważności swojej osoby dla mnie. Proszę nie kontrolować tak wnikliwie godzin mojej pracy. Korespondencja mailowa, tycząca tak brzydkich zarzutów wobec wójta, nie jest prywatną sprawą. Ludzie oceniają i ocenią każdą aktywność. I moją, i Pańską. Spokojnej nocy.  


...
22:04, 24 lutego 2018

Michał Śniadach

Wobec tego  skoro wie Pan z kim Pan koresponduje to bardzo proszę zwracać się konkretnie do tej osoby, a nie bawić się w dwuznaczności.  Po  Pańskim wpisie  wiele osób, nie tylko ja , odebrało  go jako przytyk do mnie. A to już jest szkalowanie. Życzę stosunkowo udanej nocy.  


...
22:30, 24 lutego 2018

Dariusz Łukaszewski

Tyle pięknych rzeczy dookoła, niebo gwiaździste nad nami, pierwsze muśnięcia mrozu na szybie, sikory pośród modrzewiowych gałązek, Omulew zatrzymana chłodem, dzisiejsze spotkanie w cudownej bibliotece, mądrzy ludzi z niezwykłą ideą, szkoda czasu na miazmaty, omamy i ekstraordynaryjne ekscesy. A jeszcze tyle, tyle marzeń, lektur, podróży, interesujących spotkań w odległych, i bliskich, większych, i mniejszych centrach świata. Spokoju i dystansu, żadnych pokus, dysonansów, ciszy, dyskretnej obecności pomiędzy bliźnimi. D.


...
00:08, 25 lutego 2018

Gość

What?


...
00:44, 25 lutego 2018

Żałosne

Michał nie pisz z tym Panem. Szkoda czasu. Chyba mu się nudzi bo na każdy komentarz odpisuje. A może synek mu pomaga albo za niego odpisuje.


...
06:43, 25 lutego 2018

Dariusz Łukaszewski

Proszę Pana, odpowiadanie na niesprawiedliwe komentarze nie jest przyjemnością, jest oczywistym obowiązkiem. Przy okazji można wiele wyjaśnić. Choćby obecność syna, o którym Pan, mimochodem, ale bardzo brzydko, wspomniał. Nigdy nie pisał w moim imieniu. Obecnie kończy w Warszawie prestiżowy kurs trenerski. Cieszę się, że i ten nurtujący Pana problem mogłem wyjaśniać. Dobrej niedzieli. Dariusz Łukaszewski.  


...
10:20, 25 lutego 2018

Jak to?

Kończy prestiżowy kurs trenerski. ...no przecież trenuje dzieci, czy taki kurs nie powinien być wcześniej ukończony? I pytanie,  czym ten prestiżowy różni się od innych? Bo w Warszawie?  Hmhm


...
11:17, 25 lutego 2018

Dariusz Łukaszewski

A jednak lubi Pan ze mną rozmawiać. Zatem, po kolei. Nauczyciele z przygotowaniem pedagogicznym ma wszelkie uprawnienia do pracy z dziećmi. Prestiżowy oznacza, że jest on ważny, nowatorski, stawiający na najlepsze doświadczenia pracy trenerskiej. Szkolenie Coerver Coach Traininig Clinic nawiązuje do holenderskich doświadczeń piłkarskich. Parterami przedsięwzięcia są Vincente de Bosque, Juregen Klinsmann, Jose Morais. Sam  Wiel Coerver, piłkarz Feyenoordu, stworzył fundament treningu indywidualnego.W Polsce mamy jedynie dziesięć takich akademii, natomiast program ten używany jest m.in. w Bayernie Monachium, Arsenale Londyn. Efekty są widoczne. Grupa Emila brała udział w siedmiu kolejnych turniejach, zawsze stawała na podium. Emil tych chłopców  prowadzi od początku. Widać, nieźle. A Warszawa? Proszę Pana to istotne miasto. Ciekawe. Inspirujące. Mieszkałem tam kiedyś pięć lat. Dobrze wspominam.


...
09:35, 26 lutego 2018

Do jak to?

Zrozum .  Klientowi  pomyliło się  prestiżowy  z komercyjny. A to nie to samo. Płacę, chodzę albo nie, kończę kurs - PRESTIŻOWY Hi, Hi.  Po takim kursie nie otrzymuje żadnych uprawnień do prowadzenia drużyny w lidze.
A propos wcześniejszego wpisu, gmina zajmuje się stadionem??? Zainteresowanych zapraszam do szatni - wszechobecny brud, nie odnawiane chyba z 10 lat. Pod prysznicami grzyb na ścianach. Jaki gospodarz  tak zadbane obiekty. Zresztą jak w całej gminie. Od razu widać kiedy się wjeżdża do waszej gminy


...
09:38, 26 lutego 2018

Sonny Anderson

no prawda, że Gmina Lelis dużo lepiej utrzymana i drogi widać kiedy przechodzą w kadzidlańskieSerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.