zdjecie 7612

Gnoza z medalem w podnoszeniu ciężarów

Inne 17 października 2018 0 Komentarzy

W ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości Wojewódzki Ludowy Klub Sportowy w Siedlcach zorganizował Międzywojewódzki Turniej o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego w podnoszeniu ciężarów. Prawo startu mieli młodziczki i młodziki (dziewczęta i chłopcy do 15 lat), juniorki i juniorzy młodsi (dziewczęta i chłopcy do 17 lat).

W ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości Wojewódzki Ludowy Klub Sportowy w Siedlcach zorganizował Międzywojewódzki Turniej o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego w podnoszeniu ciężarów. Prawo startu mieli młodziczki i młodziki (dziewczęta i chłopcy do 15 lat), juniorki i juniorzy młodsi (dziewczęta i chłopcy do 17 lat).

14 października do rywalizacji na siedleckim pomoście stanęło 17 zawodniczek i 17 zawodników. Swoich przedstawicieli miały kluby m.in. dwa kluby z Łukowa, Ostrołęki, Ostrowi Mazowieckiej i Siedlec. Wśród nich, o jak najlepszą lokatę rywalizował Rafał Gnoza - zawodnik UKS Atleta Ostrołęka, prowadzony przez trenera Karola Janczewskiego, zarazem prezesa klubu.

Był to pierwszy krok w podnoszeniu ciężarów dla Rafała, ucznia ostrołęckiego I Liceum Ogólnokształcącego. Pierwszy start ale bardzo udany. Zaliczył wszystkie sześć prób, które może ciężarowiec wykonać w dwuboju. W rwaniu rozpoczął od 45 kg, w drugim podejściu rewelacyjnie zaliczył 51 kilogramów i 55 kg w trzeciej próbie bez uwag sędziowskich.

Po zakończonym rwaniu chwila odpoczynku i kolejne trzy próby w podrzucie. Tu rozpoczął od 60 kg, by poprosić w drugim podejściu 66 kg, a w trzeciej próbie zadysponował 70 kg zaliczając ją poprawnie. Uzyskane 125 kilogramów w dwuboju pozwoliło na zajęcie trzeciego miejsca w kategorii wagowej zawodników do 77 kg, wśród 17-latków.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.