Gol w debiucie, dublet kapitana i trafienie zmiennika. Narew wygrała z Drukarzem [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 19 marca 2022 16 Komentarzy

Narew Ostrołęka wygrała z Drukarzem Warszawa 4:2 w meczu 19. kolejki IV ligi mazowieckiej. Narwianie zapisali na swoim koncie zasłużone trzy punkty, choć młodej drużynie gości nie można odmówić ambicji.

W 21. minucie Narew objęła prowadzenie. Akcja zapoczątkowana została w środku pola, po prawej stronie uruchomiony został Damian Gałązka, ruszył w pole karne, płasko zagrał po ziemi do środka, a tam Przemysław Olesiński, grający w tym meczu z opaską kapitana, dopełnił formalności i trafił do siatki.

W 29. minucie goście wyrównali. Sędzia wskazał na jedenasty metr za zagranie ręką Olega Ohrimenko. Paliński pokonał Dawida Rosiaka i było 1:1.

W zespole Narwi debiutował ukraiński skrzydłowy Iwan Budniak i trzeba przyznać, że był to debiut w dobrym stylu. W 44. minucie Olesiński dośrodkował z prawej strony, a Budniak idealnie opanował piłkę i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Drukarza.

Druga połowa źle zaczęła się dla Narwi. W 52. minucie niepilnowany z lewej strony pola karnego zawodnik zagrał mocną piłkę wzdłuż bramki, a tam czekał kolejny niepilnowany zawodnik, umieszczając piłkę w siatce.

W 67. minucie ponownie Narew wyszła na prowadzenie. Bramkarz Drukarza Skonieczny odbił piłkę po kąśliwym strzale zza pola karnego, a wtedy dopadł do niej Konrad Drężek i strzelił na 3:2. Młody gracz Narwi, który pojawił się na boisku niedługo wcześniej, okazał się idealnym zmiennikiem.

Tym razem Narew poszła za ciosem i w 70. minucie losy meczu zostały przypieczętowane. Drężewski fenomenalnie zagrał prostopadłą piłkę do Olesińskiego, a ten między nogami bramkarza umieścił ją w siatce, trafiając w tym meczu po raz drugi.

Wynik nie uległ już zmianie, a Narew zrewanżowała się Drukarzowi za porażkę z rundy jesiennej. Trzy punkty zostały w Ostrołęce.

Narew Ostrołęka - Drukarz Warszawa 4:2 (2:1)

Narew: Rosiak - Ziemak, Cykała, Ochrimenko, Dzbeński - Białobrzeski - Budniak, Kraska, Małkiewicz, Gałązka - Olesiński. Zagrali również: Jastrzębski, K. Drężek, Drężewski, Staszczuk, Niedźwiecki.