zdjecie 266

Gospodarze najlepsi w APN CUP 2016 [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 20 czerwca 2016 Komentarzy

Dwanaście ekip z rocznika 2005 i młodsi rywalizowało w turnieju APN CUP 2016. Zmagania, które odbywały się przy ul. Witosa w Ostrołęce, były bardzo emocjonujące i zakończyły się happy endem w postaci zwycięstwa gospodarzy - Ostrołęckiej Akademii Piłki Nożnej.

Dwanaście ekip z rocznika 2005 i młodsi rywalizowało w turnieju APN CUP 2016. Zmagania, które odbywały się przy ul. Witosa w Ostrołęce, były bardzo emocjonujące i zakończyły się happy endem w postaci zwycięstwa gospodarzy - Ostrołęckiej Akademii Piłki Nożnej.

Ekipy biorące udział w turnieju zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej oprócz pierwszej ekipy APN Ostrołęka zagrały ekipy APN Olimp Ciechanów, Rona Ełk, Wigry Suwałki, FFA I Warszawa i SEMP Pogoń Siedlce. W drugiej grupie znalazły się APN II Ostrołęka, FFA II Warszawa, AP LKS Chlebnia, Naki Olsztyn, Jagiellonia Białystok i Varsovia Warszawa.

Pierwszy zespół APN rozpoczął turniej od porażki 0:1 z APN Olimp Ciechanów, lecz w kolejnych pojedynkach było już dużo lepiej. Z Roną Ełk i Wigrami Suwałki ostrołęczanie wygrywali po 3:0 (z Roną walkowerem, zespół nie dojechał na turniej), z kolei FFA Warszawa i SEMP Pogoń Siedlce zostały odprawione minimalnie 1:0. Takie wyniki dały oczywiście awans do grupy finałowe. Druga ekipa gospodarzy prezentowała się ambitnie, lecz uznała wyższość swoich rywali i po fazie grupowej przystąpiła do rywalizacji o miejsca 7-12.

W grupie finałowej APN rozegrał trzy spotkania. W pierwszym z nich ostrołęczanie wygrali 1:0 z Varsovią Warszawa, a następnie zanotowali remisy 2:2 z AP LKS Chlebnia i 0:0 z Jagiellonią Białystok. Korzystne wyniki innych meczów sprawiły jednak, że zespół APN Ostrołęka cieszył się ze zwycięstwa w turnieju! Punkt mniej zdobyła Jagiellonia Białystok, a na trzecim miejscu uplasowała się ekipa z Chlebni. Drugi zespół APN zajął 11. miejsce, wygrywając w drugiej fazie turnieju jedno spotkanie walkowerem z Roną Ełk.

Organizatorzy nagrodzili najlepszych zawodników turnieju. Statuetkę najlepszego bramkarza zdobył Damian Pytlarczyk z AP LKS Chlebnia, tytuł najlepszego defensora trafił do Dawida Sawickiego z APN Ostrołęka, z kolei najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Łukasza Wiszowatego z Jagiellonii Białystok. Królem strzelców APN CUP 2016 został Piotr Jastrzębski z AP LKS Chlebnia, strzelił on 10 bramek.

Ciekawostką dla uczestników były konkursy przeprowadzane przez Akademię Treningu Indywidualnego Jarosława Otłowskiego, współpracującą z APN Ostrołęka. Konkurs na szybkość reakcji wygrał Maciej Jaroszuk z Jagiellonii Białystok, a konkurs techniki i celności padł łupem Marcina Kuzbidy z AP LKS Chlebnia. Sponsorem głównym turnieju była Grupa Energa.

Końcowa kolejność APN CUP 2016: 1. APN Ostrołęka, 2. Jagiellonia Białystok, 3. AP LKS Chlebnia, 4. Wigry Suwałki, 5. FFA I Warszawa, 6. Varsovia Warszawa, 7. SEMP Pogoń Siedlce, 8. Naki Olsztyn, 9. APN Olimp Ciechanów, 10. FFA II Warszawa, 11. APN II Ostrołęka, 12. Rona Ełk.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.