Grand Prix Jednorożca: Ważny sprawdzian badmintonistów z Ostrołęki (zdjęcia)

Inne 01 czerwca 2021 0 Komentarzy

Zawodnicy KS Badminton Ostrołęka 29 maja 2021 roku z powodzeniem wystartowali w V Grand Prix Jednorożca w badmintonie. W turnieju wzięło udział 76 zawodników, reprezentujących cztery województwa.

- Pierwszy tegoroczny turniej w badmintona, w którym wzięli udział nasi zawodnicy był ważnym sprawdzianem po długiej przerwie od rywalizacji sportowej - informuje KS Badminton Ostrołęka.

Bardzo udany debiut w grach podwójnych kobiet zaliczyły Izabela Rawa i Aleksandra Kamieniak, które zdobyły brązowe medale. Po raz pierwszy w grach podwójnych wystartowały również Aleksandra Borowa i Anna Grzyb. O podium otarł się zawodnik KS Badminton Wiktor Dobkowski, który wywalczył czwartą pozycję, tocząc bardzo wyrównane pojedynki.

Natomiast jego brat Joseph Dobkowski upodobał sobie trzecie miejsce, po które sięgnął zarówno w grach pojedynczych jak i deblowych, grając w parze z Leszkiem Dobkowskim. Stopień wyżej w męskich grach deblowych zajęli nasi zawodnicy Roman Mierzejewski i Mariusz Bacławski, którzy przegrali tylko jeden pojedynek na tym turnieju z parą z dolnośląskiego.

Bardzo dobry występ ostrołęckich zawodników przypieczętował Mariusz Bacławski, zdobywając złoto w grach singlowych mężczyzn.

Dzięki uprzejmości klubu, prezentujemy zdjęcia z turnieju.