Grand Prix Polski. Dziesięć medali WOPR-OS Ostrołęka. Drugie miejsce drużynowo

Inne 31 maja 2021 0 Komentarzy

Z dziesięcioma medalami (2 złote, 4 srebrne, 4 brązowe) wrócili zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka z Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym, które odbyło się 29 maja 2021 r. w Kędzierzynie-Koźlu.

W skład reprezentacji WOPR-OS weszli : Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Kacper Mierzejewski.

Podczas zawodów rozegrane zostało pięć konkurencji indywidualnych (200 m z przeszkodami, 100 m kombinowane, 50 m holowanie manekina, 100 m ratowanie manekina w płetwach, 100 m ratowanie z pasem) oraz jedna drużynowa – sztafeta 4 x 50 m z przeszkodami.

W startach indywidualnych dwa złote medale w kategorii Open zdobył Mateusz Adamowski (100 m w płetwach z czasem 51,13 s – nowy rekord życiowy, 100 m ratowanie z pasem z czasem 58,84 s – nowy rekord życiowy). Mateusz ponadto zajmował: 7. miejsce na 200 m z przeszkodami z czasem 2,09,10 – rekord życiowy, 7. miejsce na 50 m holowanie manekina z czasem 30,93 – rekord życiowy, 6. miejsce na 100 m kombinowane.

W tej samej kategorii wiekowej Hubert Nakielski zdobył cztery medale (3 srebrne na 200 m z przeszkodami, 100 m w płetwach, 100 m kombinowane, 1 brązowy na 50 m holowanie manekina).

W kategorii junior Kamil Bojarski zdobył dwa brązowe medale: na 100 m ratowanie w płetwach oraz 100 m ratowanie z pasem. Kamil ponadto zajmował 12. miejsce na 200 m z przeszkodami, 4. miejsce na 50 m holowanie manekina, 10. miejsce na 100 m kombinowane.

Kacper Mierzejewski w kategorii junior zdobył brązowy medal na 100 m kombinowane z czasem 1,10,35 – nowy rekord życiowy, a ponadto zajął 5. miejsce na 200 m z przeszkodami, 5. miejsce na 50 m holowanie manekina i 5. miejsce na 100 m w płetwach.

Nasza sztafeta w składzie : Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski na dystansie 4x50 z przeszkodami w kategorii Open zajęła 2. miejsce, zdobywając srebrny medal i poprawiając jednocześnie swój rekord życiowy o prawie sekundę.

W klasyfikacji generalnej obejmującej wszystkie starty w kategorii Open Hubert Nakielski zajął 1. miejsce, w tej samej kategorii Mateusz Adamowski zajął 2. miejsce. W kategorii Junior Kamil Bojarski zajął 4. miejsce, a Kacper Mierzejewski 7. miejsce. W klasyfikacji medalowej WOPR-OS Ostrołęka uplasował się na 2. miejscu.