Grand Prix Polski: Ostrołęckie WOPR w formie! [ZDJĘCIA]

Inne 22 listopada 2013 Komentarzy

16 listopada w Lublinie odbył się finał Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym, gdzie ratownicy Ostrołęckiego WOPR zdobyli pięć medali oraz cztery puchary. Sprawdź szczegółowe wyniki!

Puchar dla najlepszego ratownika Grand Prix Polski w kategorii juniorów (16-18lat) powędrował do Pawła Szulareckiego. Paweł w tym roku uzyskał tak świetne wyniki, ze w trzech rundach  zgromadził aż 4758 pkt, co w klasyfikacji open dało mu znakomite czwarte miejsce wśród seniorów. W przyszłym roku Paweł ma ogromne szanse być najlepszym ratownikiem wśród seniorów w całym kraju.

- Uzyskane wyniki potwierdzają, że Paweł już dzisiaj należy do najlepszych ratowników w Europie - mówi  trener Włodzimierz Janczewski. Na szczególne podkreślenie i słowa uznania należą się naszej męskiej sztafecie  która w tym roku w pięknym stylu stawała wielokrotnie na podium. W sztafecie oprócz  Pawła pływali: Adam Janczewski, Rafał Gumowski, Bartosz Choromański, Łukasz Równy i Karol Bojarski.

Puchar dla najlepszego juniora młodszego (14-15 lat) w Polsce zdobył Karol Bojarski, pokonując wszystkich o rok starszych ratowników w Polsce. W Lublinie do swojej złotej kolekcji dorzucił srebrny i brązowy medal. W tej samej kategorii wiekowej Mateusz Mierzejewski zajął siódme miejsce w konkurencji 50m ratownik.

Ostrołęckie WOPR zdobywało również medale w kategorii młodzik (12-13 lat). Wśród dziewcząt Żaklina Wikieł zdobyła puchar za drugie miejsce a Martyna Choromańska uplasowała się tuż za podium, zdobywając dodatkowo w ostatnich zawodach brązowy medal na 50m ratowanie manekina w płetwach. Doskonale spisali się także chłopcy: Maciej Kwiatkowski, zdobył puchar za drugie miejsce, na ostatnich zawodach dorzucił dwa brązowe medale, natomiast Jan Karpiński w klasyfikacji  końcowej uplasował się na piątym miejscu.

- Możemy być dumni z osiągnięć naszych ratowniczek i ratowników, gdyż w dotychczas rozegranych zawodach z cyklu Grand Prix Polski nasi zawodnicy zdobyli już 143 medale w tym: 54 złote,33 srebrne i 45 brązowe - podkreśla prezes Jakub Janczewski.