Grand Prix Polski. Ratownicy WOPR-OS z czterema medalami

Inne 24 kwietnia 2022 0 Komentarzy

Z czterema medalami (3 srebrne, 1 brązowy) wrócili zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka z Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. Zawody odbyły się 23 kwietnia 2022 r. w Kędzierzynie-Koźlu.

W skład reprezentacji WOPR-OS weszli: Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Franek Zyśk. Podczas zawodów rozegrane zostały cztery konkurencje indywidualne (200 m z przeszkodami, 100 m ratowanie kombinowane, 50 m ratowanie manekina, 100 m ratowanie z pasem) oraz jedna drużynowa – sztafeta 4 x 50 m z przeszkodami.

W startach indywidualnych w kategorii Open Hubert Nakielski zdobył dwa medale (srebrny na 100 m kombinowane i brązowy na 200 m z przeszkodami), a ponadto zajął czwarte miejsce na 50 m ratowanie manekina. Kolejne dwa srebrne medale zdobył Kamil Bojarski, który w kategorii junior na 100 m ratowanie z pasem zajął drugie miejsce z nowym rekordem życiowym 59,95 s. oraz drugie miejsce na 50 m ratowanie manekina. Kamil ponadto zajął dziewiąte miejsce na 200 m z przeszkodami i siódme miejsce na 100 m ratowanie kombinowane.

Ostrołęcka sztafeta w składzie : Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Franek Zyśk na dystansie 4x50 z przeszkodami w kategorii Open zajęła czwarte miejsce.

- Start w zawodach był bardzo dobrym sprawdzianem aktualnej formy i dyspozycji moich zawodników. Mam nadzieję, że dzięki informacjom zdobytym podczas zawodów wspólnie z zawodnikami wypracuję najlepszą ich dyspozycję na Letnie Mistrzostwa Polski, które odbędą się już za miesiąc – podsumowuje trener Dariusz Małkowski.