Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym: Ostrołęckie WOPR z wieloma medalami!

Inne 23 maja 2013 Komentarzy

4 puchary i aż 15 medali w tym 10 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe, to dorobek drużyny ratownictwa wodnego Ostrołęckiego WOPR. Wywalczyli je na pływalni w Świdwinie, 18 maja, podczas II edycji Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym 2013.

W sobotę 18 maja na pływalni w Świdwinie odbyła się II edycja Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym 2013. Najlepiej spisał się Paweł Szulerecki zdobywając 6 medali, w tym 2 złote, srebrny i brązowy medal w kategorii Junior oraz złoty i srebrny medal w kategorii Open.

Karol Bojarski pokazał klasę zdobywając 3 złote medale i Puchar dla najlepszego zawodnika w kat. Junior młodszy, pokonując o rok starszych rywali. Maciej Kwiatkowski zdobył 2  złote medale oraz Puchar dla najlepszego ratownika w kategorii Młodzik. W tej samej kategorii wiekowej  wśród dziewcząt dwa złote medale i Puchar dla najlepszej młodziczki zdobyła Żaklina Wikieł, a Martyna Choromańska zdobyła srebrny i brązowy medal zajmując w klasyfikacji generalnej trzecie miejsce.

W Świdwinie rozegrano  sztafetę 4x50m z pasem ratunkowym. Nasza sztafeta płynąca w osłabionym składzie / bez Adama Janczewskiego, który miał ważne zajęcia na UW/ spisała się doskonale. Walczyła o medal od  pierwszej zmiany na której płynął Łukasz Równy na drugiej Rafał Gumowski, trzeciej Karol Bojarski i na czwartej Paweł Szulerecki na finiszu minimalnie przegrali walkę o brązowy medal zajmując miejsce czwarte z doskonałym czasem.

- Cieszymy się ze startu naszej drużyny, po raz kolejny okazało się że szkolenie w Ostrołęckim WOPR jest na najwyższym poziomie w Polsce i liczymy na sukcesy w letnich Mistrzostwach Polski, które zostana rozegrane w czerwcu w Drzonkowie   powiedział Prezes Ostrołęckiego WOPR Jakub Janczewski.