Halowe Mistrzostwa Polski: Martyna Budziłek tuż za podium

Lekkoatletyka 03 marca 2020 5 Komentarzy

Martyna Budziłek z Siódemki Ostrołęka bardzo dobrze spisała się w 64. Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce, jakie odbywały się w ostatni weekend w hali Arena Toruń. Swój bieg zakończyła tuż za strefą medalową.


Zawodniczka trenera Dariusza Dąbrowskiego w niedzielnym biegu na 3000 metrów wynikiem 10:09,08s zajęła czwarte miejsce, ustępując utytułowanym reprezentantkom Polski (m.in. zwyciężczyni Renacie Pliś). Na sześć okrążeń przed metą zawodniczka Siódemki oderwała się od stawki biegnącej z nią przez większą część dystansu rywalek i niezagrożenie dobiegła na czwartej pozycji do mety. Sukces Martyny jest tym większy, że miała zdecydowanie najsłabszy rekord życiowy spośród wszystkich uczestniczek tego biegu.

To już drugi tak dobry wynik zawodniczek Siódemki w Polsce w ostatnich latach w rywalizacji seniorów. W 2018 roku, także podczas Halowych Mistrzostw Polski, Kornelia Suchecka była czwarta w trójskoku.

Występ Martyny Budziłek, to nie jedyny akcent Siódemki podczas tych mistrzostw. W sobotę w męskim konkursie trójskoku wystąpiło dwóch zawodników trenowanych na co dzień przez trenera Marka Mierzejewskiego. Zwycięstwo w rywalizacji młodzieżowców U23 (czwarte miejsce wśród seniorów) to dzieło Dawida Krzemińskiego (15,23m) z RLTL ZTE Radom, a czwarty w klasyfikacji U23 był Przemysław Łyskawy (14,33 m) z Prefbet Śniadowo Łomża.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
18:32, 03 marca 2020

Kibic

Gratulacje p.Martyno ! I szacunek za pani pasję i osiągane wyniki... Panie Marku panie trenerze... Ilu kibiców z Ostrołęki oglądało na żywo występ tej niezwyle utalentowanej sporsmenki? ...wracając do pana wypowiedzi ad. podziału na sport...Po powrocie na piłkarską mapę polski na pierwszych domowych meczach B klasy było ponad 800 kibców ! I tyle w temacie ...pozdawiam  

ocena: -         zgłoś
...
19:30, 03 marca 2020

kibic

na ile zawodniczek ? czasy pierwszej trójki podać bo pewnie zdublowana była  

ocena: -         zgłoś
...
21:02, 03 marca 2020

Xyz

4 - te miejsce to trzeci przegrany  

ocena: -         zgłoś
...
13:07, 04 marca 2020

Fanka

ZSP Kadzidło gratuluje i nadal trzyma kciuki.

ocena: -         zgłoś
...
17:50, 04 marca 2020

Gość

pan Marek Mierzejewski to hejter

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.