Halowe starty Siódemki Ostrołęka. Wiele rekordów życiowych

Lekkoatletyka 08 lutego 2021 0 Komentarzy

Lekkoatleci UKS Siódemka Ostrołęka w ubiegły weekend startowali w halowych zawodach. Sprawdzian formy wypadł pozytywnie - nie zabrakło nowych rekordów życiowych.

W sobotę 6 lutego Siódemka ponownie startowała w Warszawie. Najlepiej wypadły Izabela Roicka i Izabela Marcińczyk, które wygrały swoje konkurencje.

W biegu na 60m przez płotki U-16 Iza Roicka najpierw w eliminacjach poprawiła o 0,05s „życiówkę" przebiegając ten dystans w 9,90s; a w finale „urwała" jeszcze 0,1s i zwyciężyła z czasem 9,80s. Iza Marcińczyk triumfowała z wyraźną przewagą w biegu na 600m kobiet osiągając czas 1:43,99s; o ponad 1 sekundę poprawiając swój rekord życiowy

- informuje klub.

Pozostałe wyniki:

• Małgorzata Wierzbowska – 4 miejsce w biegu na 600m U-18 – 1:49,57s;
  • Szymon Sala – 5 miejsce w biegu na 600m U-16 – 1:48,27s,
  • Klaudia Pażych – 6 miejsce w biegu na 600m kobiet – 1:55,21s.

Tego samego dnia w Toruniu startowała Martyna Budziłek, która w biegu na 1500m osiągnęła drugi w swojej karierze wynik na tym dystansie – 4:50,85s.

zdjecie

W niedzielę 7 lutego zawodniczki Siódemki startowały w Białymstoku. W sumie czwórka zawodniczek trenera Marka Mierzejewskiego poprawiła pięć swoich rekordów życiowych.

Najlepiej wypadła Nikolina Dziadak, która wynikiem 11,52m zajęła 3. miejsce w trójskoku i nie tylko poprawiła swoją „życiówkę", ale także uzyskała minimum na Halowe Mistrzostwa Polski U-20, które w następny weekend odbędą się w Toruniu. Nikolina startowała także w biegu na 60m, gdzie także poprawiła rekord życiowy – 8,87s, zajmując 7. miejsce.

Dwa rekordy życiowe poprawiła także Wiktoria Pyskło, uzyskując w trójskoku 10,72m oraz 8,54s w biegu na 60m. W obu konkurencjach zajęła szóste miejsce. Nową „życiówkę" w biegu na 60m ma także Izabela Rocika, przebiegła ten dystans w 8,73s.