Historyczny moment! Trójka Ostrołęka zagra w pierwszej lidze

Piłka ręczna 26 lipca 2022 6 Komentarzy

To absolutnie historyczna wiadomość dla ostrołęckiego sportu. W przyszłym sezonie szczypiorniści Trójki Ostrołęka występować będą w pierwszej lidze. Zarząd klubu rozpoczął już przygotowania do sezonu, gdyż gra ligę wyżej jest to na pewno organizacyjne wyzwanie. Jedno jest już pewne: zespół nie straci swojego ostrołęckiego charakteru.

Szczypiorniści Trójki w poprzednim sezonie zajęli 2. miejsce w II lidze, nie było to miejsce promowane awansem, ale w I lidze, gr. C, było tylko 11 zespołów i związek postanowił uzupełnić tę grupę dodatkowym zespołem. Zarząd Trójki, zachęcony dobrym wynikiem w poprzednim sezonie, złożył wniosek o przyznanie miejsca w pierwszej lidze.

Decyzja zapadła 25 lipca - klub otrzymał oficjalne potwierdzenie, że w sezonie 2022/23 zagra ligę wyżej.

Czy Trójka da radę finansowo? Skarbnik Norbert Kolanowski uważa, że tak. - Wyjazdy są dużo bliższe niż w II lidze, mamy Płock, Warszawę, Radzymin, Ciechanów. Najdalszy wyjazd jest do Zwolenia. Jeżeli chodzi o koszty transportu, to będzie taniej niż w II lidze. Wyższe będą opłaty związkowe, które są trochę inaczej skonstruowane. Ogólnie, będzie trochę drożej, ale nie są to koszty, które by nas blokowały.

Wyższa liga, więc i pojawią się zapewne zmiany kadrowe. Rewolucji, jak zapowiadają działacze, jednak nie będzie.

- Rozglądamy się za zawodnikami, ale sprawa nie jest przesądzona. Ale podtrzymujemy to, co zawsze było. To zespół ostrołęcki, oparty o wychowanków, o naszą młodzież, która coraz lepiej sobie radzi - wskazuje Kolanowski. - Przyadałoby nam się 2-3 zawodników ogranych już na tym poziomie. Na dziś jesteśmy w 100 proc. z zawodnikami z Ostrołęki, ale prowadzimy jakieś rozmowy.

Gdzie będzie grała Trójka? Do rozgrywek zgłoszone zostały dwie hale: III LO przy Blachnickiego, jak również hala im. Gołasia. Trójka prawdopodobnie zacznie sezon przy Blachnickiego, natomiast, jeżeli zainteresowanie kibiców będzie większe niż pojemność hali III LO, to mecze będą odbywać się w hali przy Traugutta.

- Liczymy na wsparcie kibiców i zapraszamy potencjalnych sponsorów. Oferujemy dobre warunki współpracy - zachęca skarbnik Trójki.

Rywalami Trójki w I lidze będą: Enea Orlęta Zwoleń, AZS UW Warszawa, Jurand Ciechanów, PABIKS Pabianice, SMS ZPRP I Płock, KS Warszawianka, Orlen Wisła II Płock, ROKiS Radzymin, Mazur Sierpc, KKS Włókniarz Konstantynów i AZS AWF Warszawa.

Sezon rusza 24/25 września. W pierwszej kolejce Trójka zagra u siebie z Orlen Wisłą II Płock.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
14:49, 26 lipca 2022

Mazowieckie

"Najdalszy wyjazd jest do Zwolenia, kawałek za Łodzią"
Czy Trójka na wyjazdy będzie jeździła z Poznania?  

ocena: 100%         zgłoś
...
14:54, 26 lipca 2022

N

Słuszna uwaga - Zwoleń jest na wschód od Radomia. Ale jak bus TRÓJKI się rozpędzi to i przez Łódź do Zwolenia dojedzie ;-)

ocena: 100%         zgłoś
...
15:27, 26 lipca 2022

tojestot

bravo

ocena: 100%         zgłoś
...
18:39, 26 lipca 2022

Gość

Super, duma, że w Ostrołęce mamy klub w I lidze :)

ocena: 100%         zgłoś
...
19:45, 26 lipca 2022

Gość

Bez transferów może być ciężko tym bardziej ze niektórzy zawodnicy już nie grają w 3

ocena: 100%         zgłoś
...
21:26, 26 lipca 2022

.

Żeby mieli taki budżet jak mzks zrobili by transfery żeby zbudować jeszcze silniejszą drużynę  

ocena: 50%         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.