Historyczny sukces - Beata Opęchowska WICEMISTRZYNIĄ EUROPY!

Sporty walki 21 maja 2019 1 Komentarz

18 i 19 maja 2019 roku zapisały się złotymi zgłoskami w historii Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin. Podczas 33. Wagowych Mistrzostw Europy Karate Kyokushin, które odbyły się we Wrocławiu Beata Opęchowska wywalczyła wicemistrzostwo Europy w kategorii kumite senior +65kg.Senpai Beata Opęchowska jest drugą zawodniczą w historii karate kyokushin w Ostrołęce, która wywalczyła podium seniorskich Mistrzostw Europy. Wcześniej dwukrotnie na podium mistrzostw europy stawała sensei Emilia Chimkowska.  Było to w 2011 r. w Padwie  i 2017 r. w Lyonie, gdzie wywalczyła trzecie miejsca.

- Jest to największe osiągnięcie seniorskiego karate w Ostrołęce, w którym o tak znakomity wynik jest niezwykle trudno. Nasza zawodniczka jest doskonałym przykładem tego, że poprzez ciężką i systematyczną pracę można święcić triumfy na całym świecie. Z pewnością nie jest to ostatnie słowo naszej karateczki, która już na stałe zapisała się w historii naszego klubu - czytamy w klubowym komunikacie.

Podczas drugiego dnia zmagań najlepszych zawodników w Europie Julita Sęk wywalczyła trzecie miejsce w kategorii kumite młodziczek -45kg. Dodatkowo Patryk Wekwejt uplasował się 6 miejscu w konkurencji kata juniorów.

Sędziami maty byli sensei Wiesław Orzoł IV dan i sensei Krzysztof Ślaski III. Dodatkowo opiekunem naszych zawodników był sensei Radosław Sikora II dan.

W 33 Wagowych Mistrzostw Europy Karate Kyokushin udział wzięło 730 zawodników z 29 krajów, w tym 280 reprezentantów Polski. Była to największa impreza sportowa we Wrocławiu w 2019 roku.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
16:07, 21 maja 2019

@

Brawo,Gratulacje i powodzenia w kolejnych występach.

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.