HMP: Żebrowska mistrzynią Polski! Wielki sukces zawodniczki z gm. Lelis

Lekkoatletyka 21 lutego 2021 0 Komentarzy

Pochodząca z gminy Lelis wychowanka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Magdalena Żebrowska zdobyła złoty medal podczas halowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. W hali w Toruniu wygrała ona konkurs skoku w dal.

Halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce były próbą generalną przed halowymi Mistrzostwami Europy, które również odbędą się w Toruniu (za dwa tygodnie). Do mistrzostw zgłoszono ponad 500 zawodników i zawodniczek w 31 konkurencjach.

Fantastycznie zaprezentowała się Magdalena Żebrowska, pochodząca z gminy Lelis. Wychowanka OKLA Ostrołęka, obecnie zawodniczka AZS-AWF Katowice, zdobyła złoty medal w skoku w dal. W najlepszej próbie uzyskała 6,30 m i wygrała z dużą przewagą nad rywalkami.

zdjecie

Jak poszło pozostałym?

W biegu na 3000 metrów pań na 10. miejscu uplasowała się zawodniczka Siódemki Ostrołęka Martyna Budziłek. Przybiegła ona na metę w czasie 10:14.64. W tym samym biegu w stawce była Katarzyna Butler z LKS Maków Mazowiecki (wychowanka OKLA Ostrołęka), lecz nie została sklasyfikowana z powodu dyskwalifikacji. Butler dzień wcześniej pobiegła na połowę krótszym dystansie - na 1500 metrów była dwunasta z czasem 4:38.65.

zdjecie

zdjecie

W skoku wzwyż mężczyzn miejsce piąte zajął Sebastian Moszczyński z Podlasia Białystok, wychowanek OKLA Ostrołęka. Skoczył on w najlepszej próbie 208 cm. Do strefy medalowej zabrakło niewiele, bowiem brązowy medalista uzyskał 212 cm.