I liga: Czwarte zwycięstwo z rzędu siatkarzy Energi Pekpol [ZDJĘCIA]

Siatkówka 13 grudnia 2013 Komentarzy

Energa Pekpol Ostrołęka pokonał TKS Nascon Tychy 3:1 w meczu inaugurującym 12. kolejkę I ligi. Podopieczni trenera Andrzeja Dudźca odnieśli tym samym czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu. MVP meczu został wybrany Łukasz Owczarz.

Od początku było pewne, że nie będzie to łatwy mecz. W pierwszym secie podopieczni Grzegorza Słabego grali naprawdę przyzwoitą siatkówkę, praktycznie przez cały set kontrolując wynik i ostatecznie wygrywając 23:25. Najwięcej emocji było w secie drugim, pierwsza przerwa techniczna zastała nas przy wyniku 6:8, podczas drugiej przerwy goście wciąż prowadzili jednym punktem. Dopiero po emocjach w końcowym fragmencie seta biało-czerwoni wygrali 27:25 i "wrócili z dalekiej podróży".

Dwie kolejne partie przebiegały pod dyktando biało-czerwonych, choć goście również prezentowali momenty dobrej gry, odrabiając często spore straty. Ostatecznie sety te padły łupem ostrołęczan, którzy wygrali dwukrotnie do 22 i cały mecz 3:1, ku uciesze zgromadzonej publiki. Było to czwarte zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach ligowych!

MVP meczu został wybrany Łukasz Owczarz, najskuteczniejszy zawodnik spotkania - zdobył 26 punktów.

Energa Pekpol Ostrołęka - TKS Nascon Tychy 3:1 (23:25, 27:25, 25:22, 25:22)

ENERGA PEKPOL: Pietkiewicz, Kowalczyk 5, Krzywiecki 18, Jacyszyn 10, Owczarz 26, Boruch 3, Mihułka (libero) oraz Przybylski, Szczygielski 13.

TKS NASCON: Kupisz 8, Lewiński 7, Nowosielski 1, Miller 17, Macek 10, Sobański 10, Siewiorek (libero) oraz Roch, Kiwior, Surma 7, Kozioł 11, Pić (libero).

Przy nazwisku zawodnika - zdobycz punktowa w meczu.