I liga: Dwie przegrane Energi Pekpolu w Bielsku-Białej [ZDJĘCIA, VIDEO]

Siatkówka 21 kwietnia 2013 Komentarzy

Dwie porażki zanotowali siatkarze ostrołęckiego Energi Pekpolu w pierwszych dwóch meczach półfinałowych rozgrywek I ligi z BBTS Bielsko-Biała. W sobotę po ambitnej walce było 3:2, w niedzielę gospodarze zdeklasowali zmęczonych ostrołęczan. Za tydzień rywalizacja przenosi się do Ostrołęki. Zobacz zdjęcia i video z meczu!

W sobotę BBTS pokonał Energę Pekpol 3:2. W pierwszym secie gospodarze zademonstrowali swoją siłę, wygrywając seta do 13, lecz w następnym sytuacja była identyczna lecz w drugą stronę - to Ostrołęka dominowała i wygrała do 15. Trzeci set wydawał się być przewagą BBTS, lecz końcówka należała już do ambitnie walczących podopiecznych Andrzeja Dudźca. W czwartej odsłonie wyraźną przewagę mieli gospodarze. Wygrali do 17 i czekał nas tie-break.

Zanim jednak doszło do piątego seta, miała miejsce kuriozalna sytuacja. W małej hali w Bielsku-Białej...zgasło światło. Gospodarze zawodów przez 20 minut usiłowali naprawić oświetlenie, lecz i tak wszystkie lampy nie świeciły. Sędziowie postanowili rozpocząć mecz, gdyż widoczność była już nie najgorsza - przymusowa przerwa źle wpłynęła na ostrołęczan, którzy od stanu 6:6 kompletnie się pogubili i przegrali 15:8. Braki w oświetleniu dobrze wykorzystali za to kibice z Ostrołęki, którzy prowadzili dobrą zabawę na trybunach.

Niedziela miała być dla nas, tak przynajmniej brzmiała pieśń kibiców naszego klubu. Niestety, rzeczywistość okazała się brutalna. Gospodarze rozpędzeni po pierwszym zwycięstwie, nie zatrzymali się nawet na moment i pewnie wygrali 3:0, w setach do 16, 17, 23.

W rywalizacji do trzech zwycięstw BBTS prowadzi 2-0. Kolejny mecz 27 kwietnia w Ostrołęce, w przypadku wygranej naszych siatkarzy, dzień później w hali im. Gołasia odbędzie się czwarte spotkanie.

BBTS Bielsko-Biała - Energa Pekpol Ostrołęka 3:2 (25:13,15:25,23:25,25:17,15:8)
BBTS Bielsko-Biała - Energa Pekpol Ostrołęka 3:0 (25:16,25:17,25:23)