I liga: Energa Pekpol przegrywa z BBTS i zagra o trzecie miejsce w lidze [ZDJĘCIA]

Siatkówka 28 kwietnia 2013 Komentarzy

Energa Pekpol Ostrołęka przegrał z BBTS Bielsko-Biała 2:3 w trzecim meczu półfinałowym I ligi mężczyzn. Podopieczni Andrzeja Dudźca zagrają z Cuprum Mundo Lubin o trzecią pozycję w lidze.

Miłe złego początki - tak można określić to spotkanie. Gospodarze wygrali dwa pierwsze sety do 21 i 23. Biało-czerwoni grali lepiej od gości z Bielska-Białej co pozwalało z optymizmem patrzeć w przyszłość. Niestety, w trzecim secie obudzili się zawodnicy z Podbeskidzia.

Dwa pewnie wygrane sety do 22 pozwoliły gościom doprowadzić do tie-breaka. W nim ponownie okazali się lepsi wygrywając 9:15 i cały mecz 2:3. W rywalizacji do trzech zwycięstw BBTS zwyciężył bez przegranej, więc zagra w finale z Czarnymi Radom.

Energa Pekpol Ostrołęka zagra w rywalizacji o trzecie miejsce z Cuprum Mundo Lubin. Brązowy medal i 50 tysięcy złotych nagrody z PZPS otrzyma ten, który zwycięży w trzech spotkaniach. Pierwsze dwa mecze już 18 i 19 maja w Ostrołęce.

Energa Pekpol Ostrołęka - BBTS Bielsko-Biała 2:3 (25:21, 25:23, 22:25, 22:25, 9:15)
Energa Pekpol: Pietkiewicz, Krzywiecki, Król, Szczygielski, Stańczuk, Białek, Mihułka (l) oraz Naliwajko, Jacyszyn.