I liga: Energa Pekpol triumfuje po raz drugi! [ZDJECIA]

Siatkówka 07 kwietnia 2013 Komentarzy

Siatkarze Energi Pekpolu Ostrołęka pokonali MKS Banimex Będzin 3:1 w drugim meczu ćwierćfinałowym I ligi mężczyzn. Rywalizacja za tydzień przenosi się do Będzina. Jedno zwycięstwo da podopiecznym Andrzeja Dudźca awans do półfinału rozgrywek.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Końcówkę lepiej wytrzymali gospodarze, wygrali 25:23 i objęli prowadzenie w tym spotkaniu. Drugiego seta lepiej zagrali goście - seria punktów w środkowej fazie tej odsłony spowodowała, że biało-czerwoni nie zdołali już dogonić gości, wygrali oni do 22 i doprowadzili do remisu.

Trzeci i czwarty set należał jednak do gospodarzy. Wygrali oni do 23 i 20, pieczętując swoją wygraną w tym meczu 3:1. W rywalizacji do trzech zwycięstw nasi siatkarze prowadzą 2:0 i już tylko jednego wygranego meczu brakuje im do upragnionego awansu do półfinału.

Kolejny mecz - 13 kwietnia w Będzinie. Jeżeli wygrają go będzinianie to w niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie obu drużyn.

Energa Pekpol Ostrołęka - MKS Banimex Będzin 3:1 (25:23, 22:25, 25:23, 25:20)
Energa Pekpol: Pietkiewicz, Król, Szczygielski, Stańczuk, Białek, Krzywiecki, Mihułka (libero) oraz Naliwajko, Jacyszyn.