I liga: Energa Pekpol wiceliderem rozgrywek!

Siatkówka 02 marca 2013 Komentarzy

Energa Pekpol Ostrołęka pokonał BBTS Bielsko-Biała 3:1 w wyjazdowym meczu 20. kolejki I ligi mężczyzn. Ostrołęcka drużyna awansowała na drugie miejsce w tabeli. Do końca rundy zasadniczej pozostały tylko dwie kolejki - następny mecz za tydzień w Ostrołęce!

Pierwszego seta lepiej rozpoczęli siatkarze BBTS. Wyszli oni na prowadzenie 7:6 po świetnym ataku Michała Błońskiego. Podopieczni Janusza Bułkowskiego szybko powiększyli swoją przewagę, grając bardzo skutecznie w elemencie obrony i wykańczając akcje w kontratakach. Biało-czerwoni próbowali jeszcze odrabiać straty, lecz przy dużej ilości błędów własnych nie było to możliwe. W siatkę zagrał Cezary Stanisławajtys i set zakończył się wynikiem 25:20.

Druga partia należała już do ostrołęckich siatkarzy. Rozpoczęło się od wyniku 1:4 po zablokowaniu Macieja Wołosza. Siatkarze Energi Pekpolu utrzymywali przewagę i po kolejnym świetnym ataku prowadzili 10:14. Gospodarze próbowali zmniejszać straty i udało im się to nawet zrobić, niwelując przewagę ostrołęczan do dwóch punktów. Goście dopełnili jednak swego, wygrywając seta 21:25 po mocnym zbiciu Jana Króla.

Set trzeci rozpoczął się od zrywu gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie 5:4. Błędy atakującego gospodarzy – Kamila Lewińskiego – sprawiły, że Energa Pekpol prowadził już 7:9. Przewaga gości utrzymywała się do stanu 21:21. Wtedy trzy punkty z rzędu zdobyli siatkarze Energi Pekpolu i doprowadzili do piłki setowej. Set skończył się przy stanie 22:25, skutecznym atakiem Tomasza Stańczuka ze środka.

Czwarta partia okazała się ostatnią.  Zaczęło się od wyniku 1:4 a później było już tylko lepiej. Ostrołęczanie grali świetną siatkówkę, udowadniając swoją wyższość w tym spotkaniu. Mecz zakończył Artur Jacyszyn, blokując Kamila Lewińskiego. 19:25 i 1:3 w całym meczu. Energa Pekpol wiceliderem I ligi!

Za tydzień w meczu 21. Kolejki I ligi podopieczni Andrzeja Dudźca podejmą na własnym parkiecie KPS Jadar Siedlce. Początek meczu 9 marca o godzinie 17.00 w hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce.

BBTS BIELSKO-BIAŁA – ENERGA PEKPOL OSTROŁĘKA 1:3 (25:20, 21:25, 22:25, 19:25)
Energa Pekpol: Pietkiewicz, Król, Krzywiecki, Jacyszyn, Stańczuk, Szczygielski, Mihułka (libero) oraz Stanisławajtys, Naliwajko, Siwczyk.