I liga mazowiecka: Kadeci UKS Olimp po drugiej rundzie play-off (zdjęcia)

Siatkówka 30 stycznia 2018 0 Komentarzy

Kadeci UKS Olimp Ostrołęka po zwycięskim dwumeczu z Wrzosem Międzyborów przystąpili do dalszej rywalizacji w fazie play-off I ligi mazowieckiej kadetów. Podopieczni Norberta Majkowskiego zmierzyli się dwukrotnie z MKS MDK Warszawa.

Zespół MKS MDK w rundzie zasadniczej zdobył tylko trzy punkty więcej od Olimpu i zajął 6. miejsce, gwarantujące grę w play-off od drugiej rundy. W pierwszej fazie sezonu MDK pokonał Olimp 3:1 przed własną publicznością, ale już w rewanżu lepsi byli ostrołęczanie i zwyciężyli 3:2.

W pierwszym meczu play-off ostrołęczanie zagrali z MDK u siebie. Wynik z rundy zasadniczej pozwalał mieć nadzieję na dobre otwarcie rywalizacji, ale okazało się, że warszawscy siatkarze odrobili pracę domową i przyjechali do Ostrołęki zupełnie inaczej przygotowani. We wszystkich setach MDK wygrywał dość wyraźnie. Końcowy wynik meczu to 0:3 (20:25, 18:25, 18:25) na korzyść warszawian.

Dzień później odbył się rewanż w Warszawie. Tym razem pierwszego seta wygrali ostrołęccy kadeci, lecz w kolejnych setach lepsi byli już gospodarze i wygrali 3:1 (18:25, 25:21, 25:21, 25:19). Olimp zakończył rywalizację na drugiej rundzie play-off, ale osiągnął cenny wynik, utrzymując się w I lidze po wygranym dwumeczu z Wrzosem Międzyborów. W sezonie 2018/19 wciąż będziemy mieli drużynę kadetów na najwyższym poziomie ligowym w województwie.