I liga mazowiecka kadetów: Kapitalne zwycięstwo siatkarzy UKS Olimp [ZDJĘCIA, VIDEO]

Siatkówka 31 października 2013 Komentarzy

Kadeci UKS Olimp Ostrołęka mają za sobą świetne spotkanie w ramach rozgrywek I ligi mazowieckiej kadetów. Podopieczni trenera Lucjana Łomacza pokonali Czarnych Radom 3:1.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, dopiero w końcówce gospodarze wyszli na dwupunktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca. W drugim secie seria skutecznych zagrywek z początku partii pozwoliła ostrołęczanom na duży spokój w grze przy swojej przewadze.

Trzecią partię również lepiej rozpoczęli zawodnicy Olimpu, którzy wyszli na prowadzenie 10:4. Niestety, rywale doprowadzili do stanu 12:12 a następnie wyszli na prowadzenie. Od wyniku 19:19 punktowali już tylko goście i konieczne było rozegranie czwartego seta.

Ten zaczął się indentycznie jak partia poprzednia. Olimp prowadził 14:6 i trener gości musiał głośno mobilizować swoich zawodników do tego, by zagrali ambitnie do ostatniej piłki meczu. Radomianie odrabiali straty, parę minut później było już tylko 17:14, lecz gracze trenera Łomacza "dowieźli" wynik do końca, wygrywając 25:21 i cały mecz 3:1.

Warto dodać, że Czarni to jeden z najbardziej utytułowanych klubów siatkówki młodzieżowej w Polsce a seniorska drużyna z Radomia występuje w rozgrywkach Plus Ligi. Zwycięstwo z taką ekipą na pewno jest ogromnym sukcesem siatkarzy Olimpu.

Olimp Ostrołęka - Czarni Radom 3:1 (25:23, 25:16, 19:25, 25:21)