I liga: MKS Banimex Będzin wyrównał stan rywalizacji. W środę decydujące starcie w Ostrołęce! [ZDJĘCIA]

Siatkówka 14 kwietnia 2013 Komentarzy

Nie udało się w ten weekend awansować do półfinału I ligi siatkarzom Energi Pekpolu Ostrołęka. Podopieczni Andrzeja Dudźca dwukrotnie ulegali na wyjeździe ekipie MKS Banimex Będzin. Oba spotkania były prawdziwymi dreszczowcami i o wygranej gospodarzy zadecydowały niuanse. W środę decydujące starcie w Ostrołęce!

Sobotni mecz miał niezwykłą dramaturgię. Biało-czerwoni prowadzili już 1:2 w setach i wydawało się, że awans jest na wyciągnięcie ręki. Niestety, Będzin wygrał czwartego seta i doprowadził do tie-breaka. W nim gospodarze wyszli na prowadzenie 7:3. Energa Pekpol odrobił straty (9:9) a nawet wyszedł na prowadzenie 10:11. Końcówka była bardzo emocjonująca i wszystko rozstrzygnęło się poprzez grę na przewagi (14:14). Niestety, skutecznie skontrowali będzinianie, wygrali 16:14 i cały mecz 3:2.

W niedzielę gospodarze mieli już łatwiej. Pewnie zwyciężyli dwa pierwsze sety, w trzecim jednak Energa Pekpol obudził się i wygrał partię do 23. W czwartym secie przez większość odsłony prowadzenie było po stronie podopiecznych Andrzeja Dudźca. Niestety, końcówka ponownie należała do Będzina. Wynik 3:1 oznacza wyrównanie stanu rywalizacji na 2-2.

Ostatni - piąty mecz odbędzie się 17 kwietnia (środa) o godzinie 18.00 w hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. Zwycięzca awansuje do półfinału rozgrywek, przegrany zakończy sezon.

W sobotę naszych siatkarzy dopingowała ponad 40-osobowa grupa kibiców.

MKS Banimex Będzin - Energa Pekpol Ostrołęka 3:2 (20:25, 25:22, 19:25, 25:21, 16:14)

MKS Banimex Będzin - Energa Pekpol Ostrołęka 3:1 (25:20, 25:18, 23:25, 25:23)

Zapraszamy do galerii zdjęć z sobotniego meczu!