I liga: Trójka Ostrołęka nowy sezon zaczęła od porażki

Piłka ręczna 16 września 2024 1 Komentarz

Od porażki nowy sezon w I lidze w sezonie 2024/25 rozpoczęła Trójka Ostrołęka. Wkrótce pierwszy mecz przed własną publicznością.

Pierwszą bramkę w nowym sezonie dla Trójki rzucił Szymon Turski, było to w 4. minucie meczu w Lublinie. Jeszcze siedem minut później mieliśmy remis 6:6, ale od tego momentu inicjatywę zaczęli przejmować Akademicy, którzy do przerwy prowadzili 17:13.

W drugiej połowie przewaga gospodarzy tylko się powiększyła. I choć w 48. minucie sygnał do ataku dał Sypiański, rozpoczynając bramkową serię ostrołęczan, to miejscowych nie udało się dogonić. AZS UMCS Lublin wygrał 34:27 i zdobył pierwsze punkty w sezonie.

W ekipie Trójki swoje debiuty zaliczyli Oleksii Kushniruk, 20-letni rozgrywający z Ukrainy (w przeszłości MTS Kwidzyn) i Gabriel Bartnicki, 19-letni skrzydłowy reprezentujący ostatnio Orlen Wisłę II Płock (na zdjęciu w koszulce Wisły II).

AZS UMCS Lublin - Trójka Ostrołęka 34:27 (17:13)

Trójka: Szelkowski 1, Kośnik, Jędrzejewski 1, Świerżewski 1, Turski 8, Głażewski, Marszałek 4, Sypiański 3, Rybicki, Brzozowski 2, Dmowski 1, Kushniruk 2, Wysocki, Celiński 1, Bartnicki 3.

W drugiej kolejce Trójka zagra u siebie. Mecz pomiędzy UMKS Trójka Ostrołęka a SPR PABIKS Pabianice  odbędzie się w Ostrołęce w hali widowiskowo - sportowej przy ul. TRAUGUTTA 1 w dniu 21 września o godzinie 19:30