I liga: Żałoba podczas meczu, Energa Pekpol przegrywa z Lubinem

Siatkówka 18 maja 2013 Komentarzy

Energa Pekpol Ostrołęka przegrał w pierwszym meczu rywalizacji o 3. miejsce w I lidze z Cuprum Mundo Lubin. Mecz zakończył się wynikiem 1:3. Wydarzenia boiskowe przyćmiła tragiczna wiadomość, która dotarła do hali na kilkadziesiąt minut przed meczem.

Trzy godziny przed meczem zmarł nagle członek zarządu ostrołęckiego klubu, Stanisław Gogołek. Informacja ta głęboko poruszyła wszystkich kibiców, działaczy i samych zawodników. Mecz rozpoczął się minutą ciszy poświęconą pamięci Gogołka.

Mecz nie ułożył się po myśli ostrołęckiej drużyny. Gospodarze w pierwszym secie ulegli lubinianom do 23, lecz w drugiej partii zdołali wygrać 25:22. Niestety, w dwóch kolejnych setach triumfowali goście, którzy wygrali 3:1 i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą 1:0.

Kolejny mecz w niedzielę o godzinie 17.00 w hali im. Gołasia.

Energa Pekpol Ostrołęka - Cuprum Mundo Lubin 1:3 (23:25, 25:22, 22:25, 26:28)

ENERGA PEKPOL: Pietkiewicz, Król, Krzywiecki, Jacyszyn, Stańczuk, Szczygielski, Mihułka (libero) oraz Naliwajko, Białek.