Igor Zawornok z Białorusi zwycięzcą XVII Międzynarodowego Półmaratonu Kurpiowskiego (ZDJĘCIA, WIDEO)

Lekkoatletyka 08 maja 2011 Komentarzy

Aż 261 biegaczy stanęło w niedziele na starcie XVII Międzynarodowego Półmaratonu Kurpiowskiego.

Pierwszy na mecie zjawił się Igor Zawornok z Białorusi z czasem 1:07:52, zaraz po nim dobiegli Damian Pietrczyk (Kętrzyn) z czasem 1:08:18 oraz Siergiej Fiskovicz (Ukraina) z czasem 1:09:00.

Zawodnicy zmierzyli się na dystansie 21 kilometrów. Trasa półmaratonu przebiegała ulicami Ostrołęki, a swoją dominację, od kilku już lat, potwierdzili Białorusini. Najlepszym zawodnikiem z powiatu ostrołęckiego okazał się Przemysław Dąbrowski z Borawego, który w klasyfikacji generalnej zajął 10 miejsce.