II liga: Hit kolejki dla Netu Ostrołęka (zdjęcia)

Siatkówka 14 października 2017 17 Komentarzy

Siatkarze Netu Ostrołęka wciąż pozostają niepokonani w II lidze. W trzecim meczu w tym sezonie podopieczni Mateusza Mielnika po ciekawym spotkaniu pokonali BAS Białystok. Oba zespoły obdarzyły kibiców sporymi emocjami - mecz potrwał aż pięć setów.

Już pierwszy set pokazał, że będziemy świadkami wyrównanego meczu: obie drużyny wychodziły na prowadzenie na przemian - najpierw goście wygrywali 9:7, później 19:17 i 22:20 prowadzili miejscowi, aż w końcu przy stanie 23:23 najpierw pomylił się Stabrawa, a później doskonałym blokiem popisał się Obuchowicz. Net wygrał pierwszego seta 25:23.

Od drugiego seta obudzili się przyjezdni. Stanisławajtys zaserwował asa i dał gościom prowadzenie 7:4, po ataku w antenkę goście prowadzili 15:10, ale po skutecznym ataku Graczyka BAS miał już tylko punkt przewagi. Końcówkę lepiej rozegrali goście, a przyczynił się do tego m.in. bardzo dobrze zagrywający Gajowczyk - ten gracz w polu serwisowym sprawiał dziś gospodarzom dużo problemów. Skończyło się wynikiem 21:25. Trzeci set był najmniej wyrównany w całym meczu: ostatni remis zanotowano przy stanie 5:5, a od tego momentu zdecydowanie lepsi byli białostocczanie i wygrali do 13. Był to zimny prysznic dla ostrołęckiej drużyny, ale podziałał na nią mobilizująco. Od czwartej odsłony wrócił Net, jaki chcemy zawsze oglądać.

Dobra gra zaowocowała prowadzeniem 12:8 w czwartej partii, na które bardzo dobrą zagrywką wyprowadził ekipę Netu Paweł Zdrojewski. Chwilę później było już 14:10, a następnie... 14:15 i interweniować musiał trener Mateusz Mielnik, biorąc czas. Poskutkowało bo przy stanie 17:17 udało się zdobyć dwa punkty z rzędu, a dzięki bardzo dobrej grze blokiem w końcówce przewaga została powiększona do czterech oczek. 25:21 i czekał nas tie-break.

Jak przystało na szlagier, piąty set również był ciekawy. Na zmianie stron BAS prowadził 8:7, a później było także 9:8 dla białostocczan - to ostatnie prowadzenie podopiecznych Eugeniusza Iwaniuka i Jacka Malczewskiego w tym meczu. Kolejne fenomenalne akcje napędzały biało-czerwonych, którzy ostatecznie wygrali 15:12 i w całym meczu 3:2. Dwa punkty zostały w Ostrołęce, jeden pojechał na Podlasie.

Najskuteczniejszym zawodnikiem ostrołęckiej drużyny został Tobiasz Wojtkowski, zdobywca 19 punktów, który atakował z największą procentowo skutecznością w ekipie Netu. Na uznanie zasługuje też Jakub Macyra, który zdobył 16 "oczek", w tym zanotował aż 8 bloków. Trwający 2 godziny i 11 minut mecz pokazał, że drużyna Netu ma duży potencjał i grając zespołowo jest w stanie przezwyciężyć kryzysy przytrafiające się w trakcie meczów.