II liga: Jantar bez punktów w Teresinie

Piłka nożna 24 sierpnia 2015 Komentarzy

Piłkarkom Jantaru Ostrołęka zdecydowanie nie wyszła inauguracja II ligi kobiet. Podopieczne trenera Rafała Koska przegrały na wyjeździe z KS Teresin aż 2:9, choć rozpoczęły spotkanie w znakomitym stylu.

Nasze piłkarki wyszły na prowadzenie w 3. minucie po trafieniu niezawodnej Klaudii Płoskiej. Niestety, w 14. minucie było już 1:1 - do remisu doprowadziła Daria Dąbrowska. Ta sama zawodniczka jeszcze przed przerwą strzeliła dwie bramki, a Joannę Tomczak zdołała pokonać także Kamila Banaszek. Wynik do przerwy to 4:1 - rezultat niekorzystny, lecz pomarańczowe w drugiej połowie odważnie ruszyły do odrabiania strat.

Mobilizacja w przerwie poskutkowała, gdyż już dwie minuty po zmianie stron gola dla Jantaru strzeliła Laura Świerszcz. Kolejne minuty przebiegały pod znakiem przewagi Teresina - kolejne trzy bramki strzeliła Daria Dąbrowska, kończąc mecz z dorobkiem sześciu goli. Dodatkowo, hat-tricka zdołała skompletować także Kamila Banaszek i tym samym mecz zakończył się wynikiem 9:2 dla Teresina.

W doliczonym czasie gry Jantarki zostały osłabione po czerwonej kartce, jaką obejrzała bramkarka naszej drużyny Joanna Tomczak. Kolejne spotkanie nasze piłkarki rozegrają w niedzielę 30 sierpnia o godzinie 16.00 na stadionie przy ul. Witosa w Ostrołęce. Rywalem ostrołęczanek w meczu 2. kolejki będzie AZS UW Warszawa.

KS Teresin - JANTAR Ostrołęka 9-2 (4-1)

14' 27' 39' 50' 51' 90+4' Daria Dąbrowska, 40' 87' 90+4' Kamila Banaszek - 3' Klaudia Płoska, 47' Laura Świerszcz

JANTAR: Tomczak - Dudziec, Galarska, Glinka (85' Modzelewska), Koper, Majewska, Milewska, Ostrowska, Płoska (75' Jurga), Świerszcz (80' Michalak), Zając.