II liga: Jantar lepszy od DAF Płońsk

Piłka nożna 15 kwietnia 2015 Komentarzy

Piłkarki Jantaru Ostrołęka pokonały DAF Płońsk 5:2 w meczu 15. kolejki II ligi. Było to drugie zwycięstwo podopiecznych trenera Rafała Koska w obecnym sezonie. Ostrołęczanki nadal zajmują dziesiąte miejsce w tabeli rozgrywek drugoligowych.

Pierwszą bramkę w niedzielnym spotkaniu strzeliły gospodynie - już w trzeciej minucie drogę do bramki gości znalazła Klaudia Płoska. Jeszcze przed przerwą przyjezdne wyrównały, co wzbogaciło meczową dramaturgię. Druga bramka dla Jantaru padła tuż po przerwie, w 48. minucie w zamieszaniu podbramkowym najlepiej zachowała się Aleksandra Galarska i dała tym samym prowadzenie reprezentantkom Ostrołęki.

Kilka minut później było już 3:1 po strzale Klaudii Płoskiej. Przyjezdne nie zamierzały jednak się poddawać i wywalczyły dwa rzuty karne - z jednego padł gol kontaktowy, drugiego obroniła Martyna Ciężar. Pomarańczowe powiększyły prowadzenie w ostatnich minutach - na dziesięć minut przed końcem bramkę strzeliła Aleksandra Galarska, wynik w 87. minucie zamknęła Dominika Ostrowska. Ostrołęckie piłkarki wygrały 5:2, odnosząc drugie zwycięstwo w tym sezonie (przy jednym remisie i dziewięciu porażkach).

Po trzynastu kolejkach Jantar zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli. W kolejnym starciu ostrołęczanki pojadą do Zgierza na mecz z UMKS, zajmującym ósme miejsce w lidze. Będzie to niezwykle ważne spotkanie dla układu tabeli.

Jantar Ostrołęka - DAF Płońsk 5:2 (1:1)