II liga: Jantarki zaskoczone przez Helios Białystok

Piłka nożna 23 maja 2017 0 Komentarzy

Piłkarki Jantaru Ostrołęka nie będą mile wspominać meczu 18. kolejki II ligi z Heliosem Białystok. Podopieczne trenera Pawła Zyśka uległy niżej notowanym rywalkom 1:2, co można z pewnością uznać za sporą niespodziankę. Odporniejszy na upał okazał się zespół z Podlasia.

Mecz zaczął się korzystnie dla ostrołęczanek, bo już w 18. minucie Ewelina Milewska wyprowadziła Jantarki na prowadzenie. Co ważne, pomarańczowe z korzystnym rezultatem 1:0 zeszły na przerwę i wydawało się, że - mimo dość trudnych warunków i upalnej pogody - ten mecz może zakończyć się jak najbardziej pozytywnie. Sytuacja skomplikowała się jednak w drugiej połowie. W 53. minucie Karolina Wojdałowicz wyrównała na 1:1, a w 83. minucie bramkę dającą trzy punkty Heliosowi zdobyła Martyna Kopeć.

Dla Heliosu było to dopiero trzecie zwycięstwo w sezonie, Jantarki poniosły jedenastą porażkę. Ostrołęczanki zajmują 9. miejsce w II lidze z dorobkiem 19 punktów.

Helios Białystok - Jantar Ostrołęka 2:1 (0:1)

⚽ 0:1 Milewska '18
⚽ 1:1 Wojdałowicz '53
⚽ 2:1 Kopeć '83

JANTAR: Kulesik - Dudziec, Duszak, Sawicka (55' Kowalska), Zajac, Piersa, Chodorek (65' Romańska), Ostrowska, Galarska, Milewska (84' Kobus), Tomczak (90+2' Jurga).