II liga: Trójka nie sprostała ekipie MKS Wieluń

Piłka ręczna 26 stycznia 2015 Komentarzy

Piłkarze ręczni Trójki Ostrołęka przegrali z MKS Wieluń 29:40 w wyjazdowym meczu 14. kolejki II ligi. Podopieczni trenera Radosława Żebrowskiego nie byli w stanie przeciwstawić się silnej drużynie z Wielunia, która po tym meczu awansowała na pozycję lidera rozgrywek.

Od początku przewagę w sobotnim meczu mieli gospodarze, którzy już po czterech minutach prowadzili 2:0, a po upływie dziesięciu minut mieli już trzy gole przewagi. Ostrołęczanie starali się dotrzymywać kroku swoim rywalom, lecz Ci byli bardzo dobrze dysponowani i pewnie wykorzystywali każdy błąd przyjezdnych. Na pięć minut przed przerwą Trójka przegrywała jeszcze tylko dwoma golami (16:14), lecz końcówka należała do MKS-u i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 19:14 na korzyść miejscowych.

O losach meczu zdecydował początek drugiej połowy, podczas którego gospodarze rzucili aż siedem goli, przy jednym trafieniu Trójki. Przy wyniku 26:15 stało się jasne, że gospodarze tego meczu nie przegrają. Do końca spotkania miejscowi kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i podopieczni Tomasza Derbisa zwyciężyli 40:29.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Trójki w tym meczu był Hubert Milewski - strzelec dziewięciu goli.

MKS Wieluń - UMKS Trójka Ostrołęka 40:29 (19:14)

MKS: Patryk Stefaniak, Bartosz Drygała - Kamil Młodzieniak 4, Maciej Krekora 3, Szymon Famulski 3, Michał Łuczak, Mateusz Młodzieniak 1, Łukasz Piwnicki 5, Artur Olbiński 1, Maciej Torchała 5, Robert Pawelec 4, Michał Cieślak, Michał Bernaś 9, Piotr Madeła 2, Oskar Klimas, Radosław Majda 3.

Trójka: Łukasz Obrębski, Piotr Kozłowski - Tomasz Wiśniewski 2, Hubert Milewski 9, Patryk Kuliś 2, Adrian Piskowski 1, Kamil Ludwiczak 1, Sławomit Dmowski 3, Rafał Niećko 7, Łukasz Kowalczyk 4.