II liga: Trójka Ostrołęka pokonała Warszawiankę (zdjęcia)

Piłka ręczna 30 września 2017 0 Komentarzy

Trójka Ostrołęka odniosła pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie II ligi szczypiornistów. Ostrołęczanie w meczu 2. kolejki pokonali przed własną publicznością Warszawiankę Warszawa 28:27.

W pierwszej połowie obejrzeliśmy widowisko, w którym sytuacja mocno falowała. Najpierw 5:3 prowadzili piłkarze Trójki, po czym wystarczyły cztery minuty by na tablicy wyników ujrzeć rezultat 5:7, a po kolejnych trzech minutach to Trójka była znów na prowadzeniu - 8:7. Od tego momentu gra ustabilizowała się i druga część pierwszej połowy odbywała się bez wahań. W 30. minucie Rafał Niećko wyprowadził Trójkę na najwyższe prowadzenie - 17:14, ale goście trafili jeszcze raz, przez co syrena na przerwę dała znać przy stanie 17:15.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście i po 40 minutach prowadzili 20:22. Kluczowe okazało się 11 minut od 44. do 55. minuty. W 44. minucie Trójka przegrywała 22:23, ale wtedy kolejno do bramki rywali trafili: Kosiński, Kuliś, ponownie Kosiński, ponownie Kuliś i Milewski, dzięki czemu gospodarze prowadzili 27:23 na pięć minut przed końcem. Warszawianka walczyła ambitnie o zniwelowanie strat, ale ostatecznie nie udało się im tego osiągnąć. Gospodarze po dzisiejszym wieczorze mogą być z siebie zadowoleni.

Najskuteczniejszymi zawodnikami w ekipie Trójki byli Hubert Milewski i Łukasz Kosiński, strzelcy siedmiu bramek. Ponad setka kibiców, która pojawiła się w hali przy Blachnickiego, opuszczała mecz w dobrych nastrojach. Czy tak będzie podczas kolejnych spotkań? Przekonamy się już wkrótce.