II liga: Trudna sytuacja szczypiornistów Trójki [TABELA]

Piłka ręczna 01 kwietnia 2013 Komentarzy

Pięć meczów pozostało piłkarzom ręcznym Trójki Ostrołęka do zakończenia sezonu 2012/13. Niestety, sytuacja podopiecznych Waldemara Salisa nie jest obecnie najlepsza. Ostrołęczanie po ostatnim meczu spadli na dziesiąte miejsce w trzynastozespołowej stawce.

Tydzień temu rywalem Trójki w wyjazdowym spotkaniu był MKS Mazur Sierpc. Gospodarze od początku meczu narzucili swój styl gry, ograniczając akcje ostrołęczan do minimum. Do przerwy różnica wynosiła już sześć goli. W drugiej połowie Sierpczanie zagrali jeszcze lepiej i zwyciężyli 36:25. Porażka ta sprawiła, że Trójka jest już na dziesiątym miejscu w tabeli.

Ostrołęccy szczypiorniści w 19 meczach zwyciężyli tylko pięć razy, raz remisowali i ponieśli aż trzynaście porażek. Jedenaście zdobytych punktów pozwala na zajmowanie dziesiątej lokaty w stawce trzynastu ekip.

O punkty w kolejnym spotkaniu będzie bardzo ciężko. Do Ostrołęki w najbliższą sobotę, 6 kwietnia, przyjedzie bowiem lider rozgrywek, AZS UMCS Lublin.

Cieszyć może natomiast forma Rafała Niećko. Zawodnik ostrołęckiej ekipy rzucił jak dotychczas aż 131 bramek i zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców w II lidze. Cała drużyna Trójki rzuciła 525 goli, więc nietrudno wyliczyć że dorobek Niećki stanowi prawie ćwierć dorobku bramkowego całej drużyny.