III edycja Ostrołęckiej Ligi Piłki Nożnej. Turbina z pucharem prezydenta! [WIDEO]

Piłka nożna 11 czerwca 2024 0 Komentarzy

W piątek, 7 czerwca rozegrano finałową kolejkę III edycji Ostrołęckiej Ligi Piłki Nożnej o puchar prezydenta Ostrołęki. Zwycięzcą rozgrywek, które wystartowały 5 kwietnia okazała się Turbina Ostrołęka. Trzeba przyznać, że jest to w pełni zasłużony tytuł, ponieważ tryumfatorzy na przestrzeni 11 kolejek, ani razu nie zaznali smaku porażki. W ostatniej turze spotkań na koncie Turbiny ponownie pojawił się darmowy komplet punktów. Lech Lelis nie stawił się na mecz.

fot. MOSiR w Ostrołęce

Wicemistrzostwo wywalczył Dzbenitinaikos. Finałowe spotkanie w sezonie to pokaz ogromnej siły rażenia tej ekipy. Srebrni medaliści pokonali 7:2 Funzone Paintball Olszewka. Krzysztof Trzciński zanotował 3 trafienia i tym samym z dorobkiem 15 bramek został królem strzelców OLPN 2024.

Na najniższym stopniu podium uplasował się Tamers Olszewo-Borki. Dariusz Jastrzębski i spółka by przypieczętować miejsce na pudle musieli wygrać pojedynek z Otomoto FC. Ekipa z Olszewa-Borek nie zawiodła oczekiwań i po zwycięstwie 5:0 pełnoprawnie mogła się cieszyć z wywalczenia brązowych krążków.

Tuż za strefą medalową zmagania ukończył LZS Promil Olszewka. Jedna pozycja niżej przypadła zawodnikom AMP PIECAR. Obie drużyny w ostatniej kolejce podzieliły się punktami remisując 1:1.

Wynikiem remisowym zakończyło się także starcie, w którym Drwalex Białobiel skrzyżował rękawice z X-Car Auto-Lakiery. W spotkaniu Elektro-Energetyka – Stora Enso lepsi okazali się ci pierwsi.

Wyniki 11 kolejki OLPN 2024:

  • Lech Lelis 0:3 Turbina Ostrołęka
  • Tamers Olszewo-Borki 5:0 Otomoto FC
  • LZS Promil Olszewka 1:1 AMP PIECAR
  • Drwalex Białobiel 2:2 X-Car Auto-Lakiery
  • Elektro-Energetyka 2:1 Stora Enso
  • Dzbenitinaikos 7:2 Funzone Paintball Olszewka

Po zakończeniu wszystkich meczów, odbyło się oficjalne podsumowanie rozgrywek wraz z dekoracją laureatów. Upominki zawodnikom wręczyli Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Wojciech Zarzycki oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrołęce Arkadiusz Dobkowski. Każdy zespół otrzymał pamiątkowe zdjęcie, a do trzech najlepszych drużyn powędrowały także medale, okazałe puchary oraz nagrody rzeczowe. Oprócz nagród zespołowych przyznano również kilka wyróżnień indywidualnych:

  • Najlepszy bramkarz – Hubert Długołęcki (Tamers Olszewo-Borki)
  • Najlepszy strzelec – Krzysztof Trzciński (Dzbenitinaikos) – 15 bramek
  • Najlepszy zawodnik – Paweł Dzbeński (Turbina Ostrołęka)

Tegoroczna edycja Ostrołęckiej Ligi Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki Pawła Niewiadomskiego przeszła do historii. Do zobaczenia na murawie za rok!

Źródło: MOSiR w Ostrołęce
Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Wideo do artykułu:
Zdjęcia do artykułu:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.