III liga: Nike gromi outsidera na wyjeździe

Siatkówka 04 marca 2013 Komentarzy

Siatkarki Nike Ostrołęka wygrały kolejny mecz w rozgrywkach III ligi. Podopieczne Tomasza Pakieły tym razem rozgromiły na wyjeździe outsidera ligi - Żbik Pruszków. W pierwszym secie ostrołęczanki pozwoliły gospodyniom na zdobycie tylko...czterech punktów.

Warto dodać, że przy wyniku 17:4 na boisku pojawiła się młodziczka Aleksandra Piersa i w swoim debiucie popisała się serią ośmiu świetnych zagrywek, doprowadzając do końca seta w stosunku 25:4. Taki wynik można uznać za bardzo niespotykany w siatkarskich rozgrywkach seniorskich.

W drugim secie również Nike prowadziło grę. Przy stanie 22:9 w szeregi ostrołęczanek wstąpiło zbyt duże rozluźnienie. Gospodynie wykorzystały to, lecz przewaga Nike była już tak wysoka, że i tak to ostrołęczanki wygrały partię w stosunku 25:21. W tym secie debiut w seniorskiej drużynie zaliczyła kadetka Angelika Mierzejewska.

Trzeci set był kopią pierwszej partii - od początku do końca na boisku panowały siatkarki Nike Ostrołęka. Gospodynie zdobyły w tej partii tylko dziesięć punktów.

Nike Ostrołęka zajmuje trzecie miejsce w rozgrywkach III ligi kobiet. Zdecydowanym liderem tabeli jest Nike Węgrów.

Żbik Pruszków - Nike Ostrołęka 0:3 (4:25, 21:25, 10:25)
Skład NIKE: Urszula Iwaniuk, Joanna Sobotka, Justyna Kowalczyk, Kamila Parzych, Patrycja Pawelczyk, Aleksandra Mierzejewska, Aleksandra Prusińska, Angelika Mierzejewska, Aleksandra Piersa.

Zobacz galerię zdjęć z meczu Nike Ostrołęka - Żbik Pruszków, który odbył się 24 lutego w Ostrołęce.