III liga: Nike nie przerywa zwycięskiej passy [ZDJĘCIA]

Siatkówka 27 lutego 2016 3 Komentarze

Siatkarki OTPS Nike Ostrołęka imponują formą w rozgrywkach III ligi mazowieckiej. W sobotnie popołudnie ostrołęczanki wygrały trzynasty mecz w sezonie, pokonując przed własną publicznością Spartę Grodzisk Mazowiecki.

Siatkarki OTPS Nike Ostrołęka imponują formą w rozgrywkach III ligi mazowieckiej. W sobotnie popołudnie ostrołęczanki wygrały trzynasty mecz w sezonie, pokonując przed własną publicznością Spartę Grodzisk Mazowiecki.

Podopieczne trenera Dariusza Werpachowskiego zajmują pierwsze miejsce w III lidze, były więc zdecydowanymi faworytkami starcia z niżej notowaną Spartą, plasującą się w okolicach środka tabeli. Potwierdzenie tej tezy znaleźliśmy już w pierwszej partii, od początku ostrołęczanki lepiej zagrywały, znalazły także moment na dobre obrony oraz wyprowadzanie skutecznych kontr. To wszystko złożyło się na systematycznie wzrastającą przewagę, sięgającą nawet 10 punktów (16:6). Do końca seta siatkarki Nike grały spokojnie, dzięki czemu dobrze zainaugurowały mecz - zwycięstwem w secie 25:15.

Po zmianie stron kibice byli świadkami bardzo ciekawej rozgrywki. W drugim secie siatkarki Sparty postanowiły sprawić psikusa gospodyniom i od początku zagrały bardzo walecznie i ambitnie, prowadząc 6:3. Ekipa gości na cel wzięła sobie libero Joannę Sobotkę, która musiała przyjmować sporo zagrywek. Sparta nadal prowadziła - 12:7 - lecz z czasem przewaga zaczęła topnieć i po kapitalnym bloku Klaudii Chełstowskiej zrobiło się 17:17. Bohaterką końcówki seta była Anna Mierzejewska, doświadczona środkowa od stanu 20:22 kapitalnie zagrywała, dzięki czemu ostrołęczanki wygrały 25:22.

Trzecia odsłona od początku do końca była pod panowaniem reprezentantek Ostrołęki. Już na początku prowadziły one 9:1, a taka przewaga była jeszcze powiększana w trakcie seta. Ten zakończył się wynikiem 25:14, a cały mecz Nike wygrało 3:0. Kolejne spotkanie przed własną publicznością już jutro o godz. 14.00 w sali ZSZ nr 1 - lider III ligi podejmie najsłabszą jej drużynę Olimp Mińsk Mazowiecki.

Nike Ostrołęka - Sparta Grodzisk Mazowiecki 3:0 (25:15, 25:22, 25:14)

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Komentarze

...
18:06, 27 lutego 2016

ben

Nike najlepszy zespół w mieście!  


...
12:05, 28 lutego 2016

kibic

brawo - uroda, walka, kultura czyli NIKE Ostrołęka  


...
16:05, 28 lutego 2016

Gość

ależ dobre wyniki, aż dziwi taka mała liczba kibiców skoro Ostrołęka to miasto siatkówki to hala gołasia powinna sie zapełniać przy NikeSerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.