III liga: Nike zwycięża po emocjonującym tie-breaku [ZDJĘCIA, WIDEO]

Siatkówka 01 lutego 2014 Komentarzy

Siatkarki Nike Ostrołęka wygrały z GLKS Nadarzyn 3:2 w kolejnym meczu III ligi. Podopieczne Tomasza Pakieły do pokonania rywalek z podwarszawskiej miejscowości potrzebowały aż pięciu setów.

Pierwsza partia sobotniego starcia okazała się szczęśliwsza dla rywalek. Przyjezdne zwyciężyły do 20, wychodząc na prowadzenie 0:1. Dwa kolejne sety okazały się jednak popisem ostrołęckich siatkarek, które wzmocniły zagrywkę i poprawiły grę blokiem. Niekorzystny wynik szybko zmienił się na prowadzenie Nike 2:1.

Czwarta partia mogła być ostatnią w tym spotkaniu, lecz siatkarki z Nadarzyna nie zamierzały się poddawać. Ryzyko w wielu momentach opłacało się, gdyż przyjezdne doprowadziły do tie-breaka po wygraniu seta 20:25. W piątej partii lepsze okazały się jednak ostrołęczanki, wygrywając do 11 i w całym meczu triumfując 3:2. Było to bardzo ważne zwycięstwo, gdyż pojedynek sąsiadów w ligowej tabeli budził wiele emocji.

Nike Ostrołęka – GLKS Nadarzyn  3:2 [20:25, 25:21, 25:17, 20:25, 15:11]

NIKE: Urszula Iwaniuk, Sylwia Pilarek, Justyna Kowalczyk, Paulina Niedźwiecka, Ewa Rapucha, Anna Niedbajło, Joanna Sobotka [libero] oraz Klaudia Stepnowska, Aleksandra Mierzejewska, Aleksandra Piersa, Natalia Ossowska, Monika Grabowska.