III liga: Pewna wygrana Nike z Mazovią Warszawa

Siatkówka 11 lutego 2013 Komentarzy

Siatkarki Nike Ostrołęka pokonały w wyjazdowym spotkaniu Bluesoft Mazovię Warszawa 3:1. Zwycięstwo nad bezpośrednim rywalem w tabeli III ligi pozwoliło podopiecznym Tomasza Pakieły zmniejszyć stratę do podium rozgrywek.

Już w pierwszym secie meczu z Mazovią ostrołęczanki były bliskie zwycięstwa. Gospodynie prowadziły 18:12, lecz upór i ambicja zawodniczek z Ostrołęki sprawiły, że na tablicy wyników ukazał się wynik 24:24. Niestety, dwa kolejne punkty zdobyły zawodniczki ze stolicy i to one wygrały pierwszą partię.

Drugi set to prawdziwa huśtawka nastrojów. Nike prowadziło 10:3, lecz chwilę później było 13:13. Kolejne akcje należały jednak do ostrołęczanek, które pewnie i wyraźnie wygrały tę partię 17:25. Zwycięstwo w trzecim secie Nike zawdzięczać może Justynie Kowalczyk - to ona przy stanie 16:13 popisała się serią dziewięciu punktowych zagrywek.

Ostatniego seta siatkarki Tomasza Pakieły wygrały 22:25. "Fajnie że jest atmosfera i dziewczyny z optymizmem podchodzą do każdego meczu co nas kibiców satysfakcjonuje" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Bluesoft Mazovia Warszawa - Nike Ostrołęka 1:3 (26:24, 17:25, 13:25, 22:25)

Nike: Mierzejewska, Iwaniuk, Parzych, Mierzejewska-Gębska, Kowalczyk, Pawelczyk, Sobotka (libero) oraz Bloch, Prusińska.