III liga: SPS Volley lepszy od faworyta z Halinowa

Siatkówka 01 lutego 2016 Komentarzy

Jedna z największych niespodzianek na parkietach III ligi mazowieckiej stała się faktem. Siatkarze SPS Volley Ostrołęka pokonali Lesan Halinów 3:2 i awansowali na ósme miejsce w tabeli. Dla podopiecznych Karola Zubrzyckiego było to trzecie zwycięstwo z rzędu.

Zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania w hali im. Arkadiusza Gołasia była drużyna przyjezdnych, zajmująca miejsce na podium rozgrywek. Pretendent do awansu musiał jednak uznać wyższość ostrołęckich siatkarzy, których forma rośnie z tygodnia na tydzień. W trzech ostatnich meczach zdobyli oni osiem punktów i awansowali z 11. na 8. miejsce. Wróćmy jednak do sobotniego starcia w Ostrołęce.

Pierwszą partię pewnie wygrali ostrołęczanie. Siatkarze z Halinowa mieli problem z przystosowaniem się do małej przestrzeni (mecz toczył się na jednym sektorze hali) i zaowocowało to zwycięstwem Volleya do 18. Kolejne dwa sety należały do Lesana - goście pokazali, że nieprzypadkowo są w czubie tabeli i po trzech partiach byli bliżej zwycięstwa. Od tego momentu podopieczni Karola Zubrzyckiego zaprezentowali ogromny hart ducha, wygrywając czwartego seta do 23 i dominując piątą odsłonę. SPS Volley wygrał 3:2, dla naszych siatkarzy było to piąte zwycięstwo w tym sezonie - mają oni na koncie także siedem porażek.

Trzynaście punktów w dwunastu meczach to dorobek pozwalający na zajmowanie ósmego miejsca w tabeli. Kolejne spotkanie trzecioligowe przed własną publicznością Volley rozegra już w następną sobotę 6 lutego o godzinie 15.00 w hali przy ul. Partyzantów. Rywalem ostrołęczan będzie szósty w tabeli Jaguar Wolanów.

SPS Volley Ostrołęka – Lesan Halinów 3 : 2 (25:18, 18:25, 20:25, 25:23, 15:10)