III liga: Volley wygrywa drugi raz z rzędu

Siatkówka 04 kwietnia 2017 0 Komentarzy

Na koniec sezonu siatkarze Volleya Ostrołęka rozkręcili się i odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Po wygranej u siebie z BKS IproArt Team Warszawa, przyszedł czas na komplet punktów w wyjazdowym starciu z GOSiR Mrozy.

Spotkanie z GOSiRem Mrozy było rewanżem za niedawny pojedynek w Ostrołęce, który po zaciętym boju wygrali siatkarze z Mrozów 3:2. Mecz w Mrozach zaczął się bardzo dobrze, bo w pierwszym secie ostrołęczanie panowali nad boiskowymi wydarzeniami i wygrali do 15. W kolejnym secie lepsi okazali się gospodarze, ale już trzecia odsłona ponownie została zapisana na konto Volleya. Wszystko rozstrzygnęło się w emocjonującej końcówce czwartej partii. Zakończyło się szczęśliwie - Volley wygrywa 28:26, w całym meczu 3:1 i zapewnia sobie utrzymanie w III lidze.

Siatkarze z Ostrołęki w najbliższą sobotę zakończą sezon 2016/17 w III lidze. Rywalem Volleya w ostatnim meczu ligowym będzie Virtus Wiskitki, a mecz rozegrany zostanie na terenie przeciwnika. Rozstrzygnie się wtedy kwestia miejsca, jakie Volley zajmie na koniec sezonu - będzie to prawdopodobnie 8. lub 9. pozycja.

GOSiR Mrozy – SPS Volley Ostrołęka 1:3 (15:25, 25:21, 22:25, 26:28)