Instruktorzy MKKK Shinkyokoushin odwiedzili Japonię

Sporty walki 12 listopada 2015 Komentarzy

Sensei Artur Prusiński i sempai Marian Zając to instruktorzy MKKK Shinkyokoushin Ostrołęka, którzy od 22 października do 5 listopada przebywali w Japonii podczas Światowego Seminarium Karate. Była to okazja nie tylko do poznania wielu znakomitych osobowości ze świata tego sportu, ale także do kibicowania naszej reprezentacji.


Głównym celem wyjazdu był udział w Światowym Seminarium Karate oraz towarzyszenie polskiej reprezentacji na 11. Mistrzostwach Świata w Karate, które podobnie jak seminarium odbywają się w Japonii raz na cztery lata. Nasi przedstawiciele podczas wizyty - dzięki uprzejmości shihan Norichika Tsukamoto (mistrz świata z 1996 i 2011 roku) - mogli korzystać z sali treningowej mistrza gdzie jednocześnie przygotowywał się reprezentant Polski Maciej Mazur wraz z trenerami. Spośród 164 zawodników doszedł do ścisłej ósemki ulegając jedynie późniejszemu mistrzowi świata Yuji Shimamoto.

Po mistrzostwach odbyło się World Karate Seminary u stóp góry Fuji. Udział w nim wzięło  ok. 450 karateków z całego świata podczas którego, sempai Marian Zając zdał egzamin na czarny pas – uzyskując stopień mistrzowski I Dan.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.