IV liga: Korona Ostrołęka wciąż bez zwycięstwa. Porażka z Wisłą II Płock

Piłka nożna 29 sierpnia 2018 21 Komentarzy

Korona Ostrołęka przegrała z Wisłą II Płock 1:3 w wyjazdowym meczu 4. kolejki IV ligi mazowieckiej gr. północnej. Tym samym ostrołęczanie wciąż pozostają bez zwycięstwa w tym sezonie. Okazja na pierwszy triumf już w najbliższą sobotę.

W 8. minucie spotkania padła bramka na 1:0 dla Wisły. Pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Patryk Wieliczko, dając prowadzenie Nafciarzom. Korona rzuciła się do odrabiania strat i już 6 minut później przyniosło to efekt.

To właśnie w 14. minucie doszło do nietypowej sytuacji. Jeden z zawodników Wisły zbyt krótko zagrał piłkę głową do swojego bramkarza, do piłki ruszył zawodnik Korony, wyprzedził golkipera, a następnie został sfaulowany przez wracającego obrońcę Nafciarzy. Oznaczało to tylko jedną możliwość: rzut karny dla Korony i czerwona kartka dla Przemysława Lisieckiego. Jedenastkę pewnie wykorzystał Piotr Strzeżysz. Było 1:1, a Korona grała w przewadze jednego zawodnika.

Dość niespodziewanie, w 30. minucie meczu Wisła ponownie wyszła na prowadzenie. Tym razem dośrodkowanie z prawego skrzydła strzałem głową na bramkę zamienił Karol Angielski. Na przerwę obie ekipy zeszły przy prowadzeniu Wisły 2:1.

Druga połowa nie rozpoczęła się korzystnie dla ostrołęckiego zespołu. W 54. minucie czerwoną kartkę obejrzał bramkarz Korony Sebastian Kozłowski i siły na boisku się wyrównały. W miejsce Kozłowskiego wszedł Michał Fuksiński. Wkrótce debiut na IV-ligowych boiskach zaliczył też Damian Słowik. W 77. minucie meczu na 3:1 podwyższył Karol Angielski, na raty pokonując Fuksińskiego. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Korona poniosła trzecią porażkę w tym sezonie.

W najbliższą sobotę 1 września o godz. 17.00 na stadionie przy ul. Witosa w Ostrołęce żółto-niebiescy zmierzą się z Hutnikiem Warszawa.