IV liga. Korona Ostrołęka znów na remis. Tym razem z Przasnyszem (zdjęcia)

Piłka nożna 05 maja 2018 9 Komentarzy

Korona Ostrołęka zremisowała z MKS Przasnysz 1:1 w spotkaniu 23. kolejki IV ligi mazowieckiej gr. północnej. Gospodarze powinni wygrać ten mecz, lecz nie ustrzegli się indywidualnego błędu, a do tego nie potrafili wykorzystać bardzo dobrych okazji do strzelenia bramki, szczególnie w pierwszej połowie.

Po kwadransie gry Korona Ostrołęka powinna prowadzić, lecz znakomitej sytuacji nie wykorzystał Kamil Jastrzębski. Ostrołęczanie doszli do jeszcze jednej wybornej sytuacji strzeleckiej, lecz i tym razem piłka nie trafiła do siatki. Niewykorzystane sytuacje się mszczą, o czym przekonaliśmy się w 28. minucie. Błąd popełnił Wojciech Skorupka, zawodnicy MKS-u znaleźli się w dogodnej sytuacji, a piłkę do siatki ostatecznie skierował Dominik Lemanek. Jeszcze przed gwizdkiem na przerwę mogło być 1:1, ale kąśliwy strzał Dzbeńskiego poszybował obok słupka. Do przerwy goście prowadzili 1:0 i było to dość szczęśliwe prowadzenie, bo bliżej zdobycia gola byli Koroniarze.

W drugiej połowie znów nie brakowało walki. Obie drużyny nie odstawiały nogi, przez co posypały się także kartki. Na nieszczęście dla gospodarzy, przed meczem z Pogonią II Siedlce wykartkowani zostali Piotr Strzeżysz i Wojciech Skorupka. Była też jednak pozytywna chwila: w 69. minucie Przemysław Olesiński wykorzystał świetną wrzutkę Skorupki i doprowadził do wyrównania, ku uciesze licznie zgromadzonej publiki. Tym samym lewy obrońca Korony zrehabilitował się za błąd z pierwszej połowy.

Więcej nie udało się jednak osiągnąć. Mecz pełen walki zakończył się podziałem punktów. Był to czwarty z rzędu mecz bez porażki ostrołęckiej Korony (bilans ostatnich 4 spotkań to zwycięstwo i 3 remisy). Kolejny mecz dopiero 16 maja na wyjeździe z Pogonią II Siedlce.

Korona Ostrołęka - MKS Przasnysz 1:1 (0:1)
Bramki: 69. Olesiński - 28. Lemanek

Korona: Szczechowiak - Dzbeński, Malinowski, Borkowski, Skorupka, Gąska, Kraska (81. Staszczuk), K. Jastrzębski, Strzeżysz, Dzwonkowski, Olesiński.