IV liga: Narew nie poprawiła wiosennego bilansu

Piłka nożna 25 kwietnia 2015 Komentarzy

Narew Ostrołęka przegrała z Bzurą Chodaków 2:4 w meczu 25. kolejki IV ligi mazowieckiej. Sytuacja niebiesko-czerwonych w tabeli rozgrywek mocno się skomplikowała, również z powodu zweryfikowania wyniku meczu z Wkrą Żuromin.

Wojciech Skorupka

Spotkanie z Wkrą odbyło się 28 marca w ramach 21. kolejki, lecz Mazowiecki Związek Piłki Nożnej dopiero w ubiegłym tygodniu zweryfikował jego wynik na walkower dla gości. Na boisku Narew wygrała 5:2, lecz sędziowie dopatrzyli się w drużynie Narwi zbyt małej liczby młodzieżowców. Okazuje się jednak, że błąd popełnili sędziowie, którzy źle wypełnili protokół meczowy - podpisy złożone przez kierowników drużyn sprawiły jednak, że dane na protokole są wiążące i według nich Narew powinna zostać ukarana walkowerem. Tak też się stało, przez co odebrano niebiesko-czerwonym trzy punkty.

Wróćmy jednak do meczu Narwi z Bzurą Chodaków. Zdecydowanym faworytem spotkania byli goście, którzy wciąż toczą walkę o awans do III ligi, znajdując się w ścisłej czołówce tabeli. Mecz nie był jednak starciem do jednej bramki, gdyż ostrołęczanie ambitnie podeszli do meczu i objęli prowadzenie po strzale Wojciecha Skorupki. Dwa kolejne trafienia należały jednak do zawodników Bzury i na przerwę oba zespoły schodziły przy prowadzeniu gości 1:2. Druga połowa miała identyczny przebieg - wyrównał Adrian Mleczek, po czym goście strzelili dwie bramki, ustalając wynik sobotniego spotkania na 2:4.

Tym samym trwa kiepska passa Narwi w rundzie wiosennej IV ligi. Podopieczni Tomasza Słowika (i wcześniej Mariana Szaramy) w ośmiu wiosennych spotkaniach zdobyli jedynie trzy punkty. W tabeli wiosny gorszy bilans ma tylko Nadnarwianka Pułtusk, w tabeli całych rozgrywek Narwianie są na trzynastym miejscu.